Sony DSC-RX100 VI Dijital Kompakt Fotoğraf Makinesi ( RX100M6 )

T10485
SON.98765
0 Değerlendirme
Yorum Yaz
18.999 TL
Peşin Fiyatına
Taksit Seçenekleri
Havale ve Eft ile verdiğiniz siparişlerde %2 indirim ile fiyatı 18.619 TL
 • Fotografium'dan alacağınız bütün ürünler Yetkili Türkiye Distribütörünün garantisi altındadır. Farklı platformlarda "Ithalatçı Garantili" adıyla satılan, kaçak ve naylon faturalı spot ürünlerle aynı kategoride değildir. Tüm ürünlerin yasal garanti süreleri içersinde Yetkili Servislerde ücretsiz bakım ve onarımı yapılmaktadır..
 • Fotografium, 2008 yılından beri binlerce devlet kurumu ve özel firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fiyatları ve en kapsamlı hizmetleri sunmaktadır.
 • En uygun teklifleri almak için iletişime geçin;
  Telefon: 0850 433 36 86     Mail: [email protected]
 • Kredi kartınızın limiti almak istediğiniz ürüne yetmedi mi? Ödemelerinizi ister iki farklı kredi kartının limitlerini birleştirerek, ister bir kısmını kredi kartıyla kalan kısmını havaleyle veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • İstanbul içi VIP kurye hizmetimizi kullanarak seçili ürünleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneği yalnızca İstanbul ili için geçerlidir.
  Detaylar için 0850 433 3686’yi arayınız.
 • Fotoğraf çekmeyi en hızlı ve en keyifli şekilde öğrenmek için bu müthiş eğitim fırsatına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Tıklayın..
 • This is a perk on exclusive retailers like Fotografium for foreigners and Turkish citizens living abroad. When you buy any sort of photo & video gear on Fotografium, you can obtain a refund of the sales tax. You can contact us to request Tax Free Invoice by calling us on 0850 433 36 86 or e-mailing us on [email protected].
 • Ürün Açıklaması
 • Teknik Özellikler
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Size Ulaşalım
 • Aksesuarlar ⮯
 • SONY RX100 VI ÖZELLİKLERİ

  RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı

  Tam zum aralığına sahip cep boyutunda fotoğraf makinesi

  Fotoğraf makinesinin ödün vermeyen 24-200 mm optikleri, üstün görüntü kalitesi sunar; bu özellik, yüksek hız ve cep boyutunda taşınabilirlik ile birleştiğinde, fotoğraf makinesinin en talepkar kullanıcılar açısından bile seyahat çekimleri veya esnek profesyonel çalışmalar için ideal olmasını sağlar. Ayrıca Clear Image Zoom, görüntüde neredeyse hiç bozulma olmadan, görüntü merkezini iki katına kadar (400 mm ile eşdeğer) büyütmenize olanak sağlar.

  RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı

  Yüksek çözünürlük, kompakt optik tasarım

  RX100 VI’nin yeni optikleri, zum aralığının tamamında görüntünün kenarına kadar yüksek çözünürlük için 13 asferik yüzey ile sekiz asferik lens parçası içerir. Dört AA (gelişmiş asferik) lens, sferik ve kuyruklu bozulmaları düzeltir ve iki ED cam parça, yüksek zum aralığında bile yüksek çözünürlük için bozulmayı bastırır.

  Geniş diyafram açıklığı, geniş ifade aralığı

  Zum aralığının tamamında küçük F sayıları, yüksek deklanşör hızları ve yüksek bokeh miktarları elde etmeyi kolaylaştırır. 100 mm netleme uzaklığında bile, maksimum diyafram açıklığı F4 olarak kalır. Bu özellik, hızlı hareket eden nesnelerin çekiminde bulanıklığı azaltır ve yüksek dereceli arka plan bokeh’i ile nesnenin öne çıktığı portre çekimlerde de yardımcı olabilir.

  Optical SteadyShot™

  Görüntü sabitlemedeki gelişmeler, telefoto veya düşük ışık koşullarında bile elde çekim sırasında fotoğraf makinesi titremesini telafi ederek, 200 mm’de 4,0 durak ile eşdeğer daha hızlı deklanşör hızı sunar. Yüksek derecede sofistike optik tasarım ve gelişmiş görüntü işleme motoru ile bir araya geldiğinde bu özellik fotoğraf makinesinin mükemmel görüntü kalitesine katkı sağlar. [1] SteadyShot KAPALI [2] SteadyShot AÇIK

  Hız için Exmor RS™ 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü

  315 noktalı netleme düzlemi aşama algılamalı AF, olağanüstü hızlı ve hassas otomatik netleme ve izleme sağlar. Ayrıca DRAM çipli, 20,1 MP (efektif) 1,0 tipi yığma yapılı CMOS görüntü sensörü, 960 fps’ye varan süper ağır çekim ve 1/32000 sn’ye varan süper yüksek hızlı bozulmayı önleyici deklanşör sağlar.

  Yüksek hızlı BIONZ X™ görüntü işleme motoru

  Selefinden daha yüksek işleme hızına sahip gelişmiş BIONZ X görüntü işleme motoru, gelişmiş AF/AE algılama, işleme hızı, yüz ve göz algılama hızı ve doğruluğu ve vizör ekranında minimum gecikmeyi destekleyerek fotoğraf makinesinin yüksek görüntü kalitesine katkıda bulunur.

  0,03 sn’de yüksek hızlı AF 20

  Hızlı Hibrit AF, süper hızlı 0,03 sn’de yanıt verir ve yüksek hassasiyetli AF özellikli netleme düzlemi aşama algılamalı AF’nin üstün hızına ve takibine kolayca entegre olur. Fotoğraf makinesinin netleme, takip ve her durumda, hızlı dinamik aksiyonun ortasında bile keskin, net fotoğraflar yakalama özelliklerini iyileştirir.

  RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı

  Geniş ve yoğun AF ile kararlı takip

  RX100 VI’nin 315 netleme düzlemi aşama algılamalı AF noktası, küçük veya hızlı hareket eden nesneleri bile çabucak yakalamak için görüntü alanının yaklaşık %65’ini kapsar. Bu özellik, hareketli nesnelerin takip performansını büyük ölçüde artırmak için nesnenin etrafındaki AF noktalarına yoğunlaşan Yüksek Yoğunluklu AF Takip Teknolojisi ile birlikte çalışır. [1] Gerçek ekranda görünen AF noktaları [2] AF algoritması (gerçek ekranda gösterilmez)

  Mükemmel takip performansına sahip Eye AF

  Yüksek performanslı AF takibi ile birlikte yüksek hassasiyetli Eye AF, portre çekiminde kullanılabilecek yardım sağlar. Nesne aşağı ve başka tarafa bakarken ya da yüzlerin arkasında aydınlatma olduğunda veya kısmen karanlıkta kaldığında bile etkilidir ve AF-C ayarı ile netlemeyi hareketli nesnelerin gözlerinde tutar.

  AF-A netleme modlarını otomatik olarak değiştirir

  AF-A modunda, ani nesne hareketi ve parlaklık gibi değişikliklerin çekim karesinde algılanmasına göre, fotoğraf makinesi otomatik olarak AF-S modu (Tek AF: deklanşör düğmesine yarım basıldığında netlemeyi kilitler) ile AF-C modu (Kesintisiz AF: deklanşör düğmesine yarım basıldığında nesneleri netlemeye devam eder) arasında geçiş yapar.

  RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı

  Kolay, doğal Dokunmatik Netleme ve Dokunmatik Yüzey AF

  Dokunmatik Netleme ile, görüntünün netlemek istediğiniz noktasına LCD üzerinde dokunabilir ve böylece hem fotoğraflarda hem de videolarda yeniden çerçeveleme yapmadan, karenin kenarında olsa bile, sezgisel olarak nesneleri netleyebilirsiniz. Vizör kullanırken Dokunmatik Yüzey AF ile parmağınızı LCD ekranda kaydırarak netlemeyi sorunsuzca ve kolayca değiştirin.

  AF/AE takibi ile 24 fps’de 21 çekim yapın

  Exmor RS 1,0 tipi görüntü sensörü ile BIONZ X görüntü işleme motorunun güçlü kombinasyonu, 233 kareye kadar yaklaşık 24 fps’de AF/AE izleme ile kesintisiz çekime olanak sağlar. Kilit anlar ve hızlı aksiyon güvenilir şekilde yakalanabilir.

  Yükseltilmiş kesintisiz çekim çalışabilirliği

  Kesintisiz çekilen görüntüler, çekildikleri grup içinde görüntülenebilir ve tek bir kısa işlemle çekimler silinebilir veya korunabilir. Bellek kartına veri yazılırken fotoğraf makinesinin çalışabilirliği de geliştirilmiştir; artık Fn Menüsüne ve menü düğmesine tam erişim sağlanabilir ve ayarlar değiştirilebilir.

  Hassas durumlar için sessiz çekim

  Sessiz restoran veya kafeler gibi gürültüye duyarlı ortamlarda fotoğraf makinesinin deklanşör sesini kısabilirsiniz. Deklanşör sesi, kesintisiz çekim sırasında bile kısılabilir.

  Bozulmayı önleyici deklanşör

  Exmor RS görüntü sensörünün hızlı veri okuması, golf sopasının hızla sallanması gibi hızlı hareket eden nesnelerin görüntülerinde bozulmayı önemli ölçüde azaltır. Bozulmayı Önleyici elektronik deklanşör, 1/32000 saniyeye varan deklanşör hızlarına ulaşır.

  Videolar için Hızlı Hibrit AF

  Hızlı Hibrit AF, 4K film çekiminde hassas takip de sunar. Aşama Algılamalı AF, fotoğraflarla aynı geniş alanda etkilidir ve daha düzgün netlemeye katkı sağlar. AF sürücü hızı ve AF takip hassasiyeti de ayarlanabilir, böylece netleme geçişleri sahneye ve yaratıcılığınıza göre uyarlanabilir.

  Tam piksel okuma ile kaydedilen 4K filmler

  4K çekim yaparken (QFHD çözünürlük: 3840 x 2160) video çekimi sırasında, fotoğraf makinesi temel 4K video çıkışı için gerekenden 1,7 kat daha fazla bilgi toplar. Bu yüksek hızda örnekleme etkisi, daha az harelenme ve pürüzle birlikte olağanüstü çözünürlükte görüntüler sağlar.

  HDR film prodüksiyonu ihtiyaçlarını karşılar

  RX100 VI, post prodüksiyonda renk tonlaması için S-Log3’ün yanı sıra S-Log2 gama eğrileri ve anlık HDR iş akışı için yeni bir HLG (Hibrit Log Gama)profili ile çok çeşitli HDR prodüksiyon ihtiyaçlarını karşılar. HDR (HLG) uyumlu bir TV’de oynatılan videoların engelli gölgeler ya da kahverengi vurgular olmadan gerçekçi görünmesi için derecelendirmeye ihtiyacı yoktur.

  40 kata kadar süper ağır çekim

  Yığma yapılı CMOS sensör, 960 fps’ye kadar ekstra yüksek kare hızı sağlar. 200 mm’de telefoto çekimi, olağanüstü yakın süper ağır çekim kaydı mümkündür. Çekim kare hızı ve kayıt ayarı, 4x ila 40x süper ağır çekim için bağımsız olarak ayarlanabilir.

  Profesyonel iş akışları için video desteği

  Daha gelişmiş çekim ve prodüksiyon için RX100 VI; Görüntü Profili, Gama Ekran Yardımı, Zebra, net HDMI çıkışı, TC/UB, Kayıt Kontrolü, İşaretleyici işlevleri ve basit ağ tabanlı paylaşım ve akıllı telefonlara aktarım için Proxy kayıt gibi profesyonel kullanıma yönelik ekipmanlarda tipik olarak bulunan çeşitli video işlevlerini destekler ve bunlarla uyumludur.

  RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı

  Kolay çekim için Dokunmatik Deklanşör özelliği

  RX serisinde ilk defa deklanşör, artık 180° yukarı ve 90° aşağı eğilen LCD monitöre dokunarak kontrol edilebiliyor. Özellikle yüksek veya düşük açılardan sahne çekilirken, çalışma sezgisel ve kolay.

  Sabit kare kapasitesini %30’a kadar genişletin

  Fotoğraf makinesi gövdesinin gücü açıkken, güç tasarrufu için LCD monitör otomatik olarak (son çalışmasından sonra 2, 5 veya 10 saniye sonra) kapatılabilir. Bu işlevin kullanılması, çekilebilecek sabit karelerin maksimum sayısını yaklaşık %30’a kadar artırabilir.

  RX100 VI - geniş zum aralığı ve süper hızlı AF ürününün fotoğrafı

  Tek Basmayla Erişim EVF

  Gövdenin yanındaki vizör açma anahtarına basarsanız tek bir işlemle vizöre anında erişilebilir ve vizör kullanılmadığında anında geri çekilebilir.

  XGA OLED Tru-Finder™

  Geri çekilebilir Tru-Finder elektronik vizörün (2,35 milyon noktaya eşdeğer) keskin çözünürlüğü, parlak aydınlatması ve yüksek kontrastı, çekimlerin önizlemesi ve buna göre ayarların yapılması için idealdir. EVF mercek optiği, istenmeyen yansımaları azaltmak ve uçtan uca görüntü elde etmek için ZEISS® T* ile kaplanmıştır.

  Dokunmatik ve akıcı kontrol arayüzü

  Lense monte edilen bir kontrol halkası, daha fazla yaratıcı kontrol için deklanşör hızı, diyafram açıklığı seçimi gibi profesyonel stilde manuel kontroller sağlar. Ayrıca zum kolu yeniden tasarlanarak artık zum kolunun yatırılmasıyla iki adımda kontrol edilen zum lensin maksimum çalışabilirliği sağlanmıştır.

  Menüm ile sizin stilinizde

  Menüm ile, anında çağırma için menü öğelerini kaydedebilir ve menüleri özelleştirebilirsiniz. Menü ekranı yeniden tasarlanmıştır ve fotoğraf makinesi arayüzünü çekim tercihlerinize göre uyarlamak için 30 adede kadar işlev için düğme atamas yapabilirsiniz.

  Bluetooth® ile Konum Bilgisi Bağlantısı27

  Konum Bilgisi Bağlantısı RX100 VI’den en iyi şekilde faydalanmanızı sağlar. Fotoğraf makinesi, uyumlu bir mobil cihazdaki PlayMemories Mobile™ uygulamasıyla eşleştirilebilir; böylece konum verileri alınarak fotoğraflara kaydedilebilir ve fotoğraf makinesinin tarihi/saati ve konumu düzeltilebilir. PlayMemories Home™ uygulaması kişisel bilgisayarda kullanılarak, içe aktarılan fotoğraflar bir harita üzerinde düzenlenebilir.

  Uzaktan tek dokunuş/Tek dokunuşla paylaşma

  Uzaktan tek dokunuş ile akıllı telefon veya tablet, vizör/uzaktan kumanda işlevi görür. Tek dokunuşla paylaşma, fotoğrafları/videoları cihaza aktarır. Bir NFC özellikli Android™ cihaza Wi-Fi® üzerinden bir PlayMemories Mobile uygulaması yükleyin, sonra bağlantı kurmak için cihazı fotoğraf makinesine dokundurun. Kare kod uyumluluğu, NFC özelliği olmayan akıllı telefonlarla bağlantı kurulmasını sağlar.

  Kolay yerinde derecelendirme ve sıralama

  Görüntüler PlayMemories Home’a veya PC’de yeni Sony görüntüleme yazılım paketine aktarıldığında 1’den 5’e kadar verilen derecelendirmeler korunabilir ve bu işlev ile görüntü koruma işlevi özel bir düğmeye atanabilir. Fotoğraf makinesindeki derecelendirmeler ve korumalar yerinden veya seyahat ederken uygulanabilir, incelenebilir ve değiştirilebilir.

  Sony’den Imaging Edge yazılım paketi

  Imaging Edge yazılım paketi görüntü kalitesini en üst düzeye çıkarma ve üretim verimini yükseltme kapasitesine sahiptir ve RAW tabanlı görüntülere ince ayar uygulamanıza yardımcı olur. Canlı önizleme PC ekranı ile sahneleri izlerken çekimi uzaktan kontrol etmek için 'Remote' özelliğini kullanın; “Edit” özelliğiyle RAW verileri yüksek kaliteli fotoğraflara dönüştürün; “Viewer” özelliğiyle de bir çekim listesindeki fotoğrafları görüntüleyin, puan verin ve fotoğraf seçin.

  Kutu İçeriği
  • Sony DSC-RX100 VI Fotoğraf Makinesi
  • Sony NP-BX1 Batarya
  • AC Adaptör
  • Mikro USB kablosu
  • Bilek Kayışı
  • Kullanım Kılavuzu
  • Sony Eurasia Garanti Belgesi
  Ürün Özellikleri
  Tip
  :
  Kompakt
  Megapixel
  :
  20,1
  Sensör Tipi
  :
  CMOS
  AF Noktası
  :
  315
 • Sony Cyber-Shot DSC-RX100 VI Dijital Fotoğraf Makinesi Özellikleri

  Görüntüleme
  Piksel Gerçek: 21,0 Megapiksel
  Etkili: 20,1 Megapiksel
  Maksimum Çözünürlük 5472 x 3648
  En Boy Oranı 1: 1, 3: 2, 4: 3, 16: 9
  Sensör Tipi CMOS
  Sensör Boyutu 1'
  Görüntü Dosyası Biçimi JPEG, Raw
  Görüntü sabitleme Optik
  Lens
  Odak uzaklığı 9 ila 72 mm (35 mm Eşdeğeri Odak Uzunluğu: 24 ila 200 mm)
  Optik yakınlaştırma 8.3x
  Dijital yakınlaştırma 4x Maksimum (32x Birleşik Zoom)
  2x Optimize Edilmiş (16x Birleşik Zoom)
  Maksimum Diyafram Açıklığı f / 2,8 ila 4,5
  Odak Aralığı 3,15 inç ila Sonsuzluk / 8 cm ila Sonsuzluk (Geniş)
  3,28 'ila Sonsuzluk / 1 m ila Sonsuzluk (Telefoto)
  Optik Tasarım 12 Grupta 15 Element
  Pozlama Kontrolü
  ISO Hassasiyeti Otomatik, 125-12800 (Genişletilmiş: 80-12800)
  Deklanşör hızı Mekanik Deklanşör
  Otomatik Modda 1/2000 ila 4 Saniye
  Program Modunda
  1/2000 ila 30 Saniye Manuel Modda
  1/2000 ila 30 Saniye Diyafram Öncelik Modunda
  1/2000 ila 30 Saniye Deklanşör Öncelik Modunda 1/2000 ila 30 Saniye
  Elektronik
  Otomatik Modda Deklanşör 1/32000 ila 4 Saniye
  Ampul Modunda
  1/32000 ila 30 Saniye Program Modunda
  1/32000 ila 30 Saniye Diyafram Öncelik Modunda
  1/32000 ila 30 Saniye Deklanşör Öncelik Modunda 1/32000 ila 30 Saniye
  Ölçüm Yöntemi Ortalama, Merkez Ağırlıklı Ortalama, Çoklu, Spot
  Pozlama Modları Diyafram Önceliği, Otomatik, Manuel, Enstantane Önceliği
  Pozlama Telafisi -3 ila +3 EV (1/3 EV Adımı)
  Beyaz dengesi Otomatik, Bulutlu, Renk Sıcaklığı Filtresi, Özel, Gün Işığı, Flaş, Floresan (Soğuk Beyaz), Floresan (Gündüz Beyazı), Floresan (Gün Işığı), Floresan (Sıcak Beyaz), Akkor, Gölge
  Devamlı atış 233 Kareye kadar (JPEG) 20,1 MP'de 24 fps'ye kadar
  Aralıklı Kayıt Hayır
  Otomatik zamanlayıcı 2/5/10 Saniyelik Gecikme
  Özel Seçenekler Havai Fişek, Gıda, Gece, Peyzaj, Gece Manzarası, Portre, Portre, Spor, Günbatımı
  Video
  Kayıt Modları AVCHD / MP4 / XAVC S
  UHD 4K (3840 x 2160) 24,00p / 25p / 29,97p
  Full HD'de (1920 x 1080) 24,00p / 25p / 29,97p / 50p / 59,94p / 240p / 250p / 480p / 500p / 259 / 59,94i HD'de (1280 x 720) 25p / 29,97p'de 959,94p / 1000p
  Full HD (1920 x 1080)
  Kayıt Sınırı 29 Dakikaya Kadar
  Video Kodlama NTSC / PAL
  Ses kaydı Dahili Mikrofon (Stereo)
  Ses Dosyası Biçimi AAC LC, AC3, Dolby Digital 2 kanal, Doğrusal PCM (Stereo)
  Vizör ve Monitör
  Vizör Tipi Elektronik
  Vizör Çözünürlüğü 2.359.296 Nokta
  Vizör Kapsamı 100%
  Diyoptri Ayarı -4 ila +3
  Monitör Boyutu 3'
  Monitör Çözünürlüğü 921.600 Nokta
  Monitör Türü 180 ° Eğilebilir Dokunmatik Ekran LCD
  flaş
  Dahili Flaş Evet
  Flaş Modları Otomatik, Flaş Açık, Kapalı, Arka Senkronizasyon, Kırmızı Göz Giderme, Yavaş Senkronizasyon
  Etkili Flaş Menzili ISO Otomatik
  1,3 ila 19,4 '/ 0,4 ila 5,9 m (Geniş)
  3,3 ila 10,2' / 1 ila 3,1 m (Telefoto)
  ISO 12800
  40,7 '/ 12,4 m'ye (Geniş)
  23' / 7 m'ye kadar (Telefoto)
  Harici Flaş Bağlantısı Yok
  Arayüz
  Hafıza kardı bölümü Tek Yuvalı: SD / SDHC / SDXC / Memory Stick Duo Hybrid
  Bağlantı HDMI D (Mikro), USB Micro-B (USB 2.0)
  Kablosuz Kablosuz internet
  Küresel Konumlama Sistemi Hayır
  Fiziksel
  pil 1 x NP-BX1 Şarj Edilebilir Lityum İyon, 3.6 VDC, 1240 mAh
  Boyutlar (G x Y x D) 4 x 2,3 x 1,7 '/ 101,6 x 58,1 x 42,8 mm
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.