Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 88 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Yaka Mikrofonları ve Fiyatları

Yaka mikrofonları ve fiyatlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Peki yaka mikrofonu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?Video çekmeye yeni başladıysanız büyük olasılıkla cep telefonunuz ile çalışıyor olabilirsiniz. Mobil telefonlarınızla çekeceğiniz Youtube, Vlog ya da Tiktok videolarında ses kalitesini arttırmanız sizin bu alana daha fazla heveslenmenize ve her geçen gün video kalitenizi de arttırmanıza vesile olacaktır. Kendinizi video alanında geliştirdikçe giriş seviyesi bir aynasız kamera ile buna uygun bir lens seçerek ya da Sony, Canon ve Nikon markalarının özel oluşturduğu giriş seviyesi Vlogger kamera kitlerine yöneleceksiniz. İşte bu ilk girişte mikrofonu buna göre seçmenizi tavsiye ederiz. Sonra mikrofon değişimine ihtiyacınız olmadan hem cep telefonu mikrofonu hem de DSLR Mikrofonu olarak kullanacağınız giriş seviyesi kablosuz ve kablolu yaka mikrofonlarından başlıyoruz.

Saramonic Yaka Mikrofonları

 Saramonic yaka mikrofonları son yılların giriş seviyesinden profesyonel ses çözümlerine kadar her seviye video ses ekipmanları üretimiyle adından çokça söz ettiren mikrofon markalarından biridir. Bu model ise hem cep telefonu hem de DSLR yada aynasız kameralara bağlanabilen giriş seviyesinde ekonomik ama ses kalitesi tatminkar olan bir kablolu yaka mikrofonu olarak karşımıza çıkıyor. Youtube ve Vlog videolarına yeni başlayanlara ilk etapta yetecek seviyede bir kalite için tavsiye edebiliriz. Yine bu model 3, 5 jak girişine sahip olan tüm aksiyon kamera, tablet, PC ve video kameralara da bağlanabilir.

Ben kablo ile uğraşamam, ben mikrofonu değil mikrofon bana göre hareket etsin diyorsanız sizi artık üst seviyeye davet edip kablosuz yaka mikrofonları kategorisine götürelim.

Kablosuz Yaka Mikrofon Çeşitleri ve Tavsiyelerimiz:

Kablosuz yaka mikrofonlarının çalışma prensibi genel olarak sesini kaydedeceğimiz kişinin üzerine klips ile takılan sesi ileten bir verici, sesi kaydedeceğimiz Kamera, PC ya da mobil telefonlara TRS girişi ile takılan bir alıcıdan ibarettir. Bu vericilerin sayısı konuşacak kişi sayısına göre arttırılabilir. Bu sebeble Rode, Saramonic marka kablosuz yaka mikrofonlarının 2 verici 1 alıcı ya da 3 verici 1 alıcı şeklinde hazır paketleri bulunmaktadır. Yapısal olarak da telsiz benzeri vericilere sahip konuşmacının beline takılan modellere ek olarak artık daha kompakt olarak üretilen klips şeklinde kablosuz yaka mikrofonları da bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.