Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 20
%16
6.309 TL
5.269 TL
Toplam 343 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 20

Youtuber ve Yayıncı Mikrofonu İçin Öneriler 2022

1- En İyi Kablolu Yaka Mikrofonu : Saramonic Lavmicro  Kablolu Yaka Mikrofonu
2- En Uygun Fiyatlı Kablosuz Yaka Mikrofonu:Saramonic Blink 500 B1  
3- En İyi İkili Yaka Mikrofonu: Rode Wireless GO II
4- En İyi İPHONE Yaka Mikrofonu:Saramonic Blink 500 B4
5- En İyi Kameraüstü Shotgun Mikrofon:RODE Rycote VideoMic Mikrofon
6- En İyi Yayıncı Mikrofonu:RODE NT-USB Mini Mikrofon

Mikrofon Çeşitleri ve Fiyatları

Mikrofon Çeşitleri ve fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.Mikrofon nedir ve ne işe yarar ? Bunun cevabı elbette ses olgusu ile alakalıdır. Ses tanım olarak insan sesinden yola çıkılarak anlatılır. Akciğerlere dolan havanın sesin oluştuğu organlar vasıtasıyla biçimlendirilmesi ve kulak veya ses kaydedici cihazlar tarafından algılanması olarak tanımlanabilir. Ses , titreşim olarak algılanabilen ve kaydedilebilen bir olgudur. Mikrofonlar da bu ses titreşimlerini elektrik yüküne çevirerek kaydedilebilir hale getiren hassas cihazlardır. İster insan sesi olsun isterse doğadaki sesler olsun tüm sesler kaynağından çıktıktan sonra titreşimler şeklinde ilerler. Mikrofonlar da içerisinde bulunan diyafram parçası sayesinde bu ses titreşimlerini akustik enerjiye dönüşür. Diyafram telleri vasıtasıyla mikrofonlar bu ses dalgalarının karşılığı olarak titreşimler oluşturarak sesi elektrik işaretlere dönüştürür. Bir mikrafonun sesleri ne kadar iyi ve kaliteli,pürüzsüz kaydedeceği de tamamen mikrafon çeşidine, içindeki donanımların kalitesine ve ses kaydetme özelliğine göre yapısına bağlıdır. Çünkü yapılarına göre mikrofonlar çeşitli amaçlarla üretilirler. Yapılarına ve üretim amaçlarına göre mikrofonlar, dinamik mikrofonlar, Kondansadör Mikrofonlar, Elektrostatik Kondansadör Mikrofonlar olarak gruplara ayrılır. Genel olarak yayıncılıkta kullanılan bu mikrafon türlerinden başka bir diğer gruplandırma da sesin yön karaterine göre de mikrofonlar Dairesel Mikrofon yani yönsüz, tek yönlü yüreksel mikrofon,çift yönlü sekizsel mikrofon ve süper yüreksel mikrofonlar olarak incelenebilir. Kamera ve D SLR fotoğraf makinelerinde video için kullanılan mikrofon çeşitleri yapısal ve yön çeşitlerine göre şu şekilde sınıflandırılabilir. Kablosuz yaka mikrofonları,kablolu yaka mikrofonları,kameraüstü shotgun mikrofonlar

El mikrofonları, pc mikrofon, Boom mikrofonlar,stüdyo mikrofonları ve mobil cihaz mikrofonlarıdır. Bu mikrofon türlerinden hangisini kullanmanız gerektiği tamamen sizin tasarladığınız iş ile alakalıdır. Örneğin sokak röportajları yapacaksanız dış ortam seslerini körelterek yalnızca konuşmacının sesine odaklanıp kaydeden bir el mikrofonuna ihtiyacınız var demektir. Ya da stüdyo ortamında 2-3 kişilik bir tartışma videosu çekilecekse 1 alıcı 2 verici şeklinde çalışan kablosuz yaka mikrafonu tercih etmelisiniz.Video konferan yapıyorsanız usb ile Pc Mikrofon sistemleri de mevcuttur. Dış ortamda sesli film açlışmalarında ise tercih edilen mikrofon çeşidi boom mikrofonlar olacaktır. Hangi iş için ses kaydı yaparsanız yapın başlıca mikrofon markaları Rode, Boya, Saramonic ,Audio Technica, K&M, MXL, Axden, Sony, Sennheiser, IK Multimedia, PreSonus, Apogee, , Audix, M-Audio, Behringer firmalarının ürettiği, farklı özelliklerde mikrofonlar fotografium.com da "Hangi mikrofonu satın almalıyım?" veya "Mikrofon satın alırken nelere dikkat etmeliyim?" sorularının cevabını Canlı Destek'ten öğrenebilir ve nihai kararınızı verebilirsiniz.

Yaka Mikrofonu Kablosuz Modelleri ve fiyatları

Yaka mikrofonu genel olarak 1 alıcı ve birden fazla verici barındıran kablosuz telsiz tipte ya da son zamanlarda wireless sistemle birbiriyle haberleşen mikrofon sistemleridir. Bu kablosuz yaka tipi mikrofonların alıcısı sesi kaydedecek D SLR fotoğraf makinesi,video kamera , aksiyon kamera ya da mobil telefonlara uyumludur. Verici 3,5 mm jack ile sesin kaydeliceği bu cihazlara bağlanabilir. Kablolu yaka mikarfonlarının kablo boyu en fazla 6 m kadar olmaktadır. Yakın ve tek kişilil yapılan video çekimlerinde kullanılabilir.Ancak kameradan uzaktaki ve birden çok kişinin bulunduğu video sahnelerinde kullanılması mümkün olaqmadığından bu tip videolarda daha çok Boya By - wm4 ya da Saramonic Blink 500 B2 Kablosuz yaka mikrafonları tercih edilmektedir. Saramonic Blink 500 serisinin en çok satan ve uygun fiyatlı modeli olan B2 ikili kablosuz yaka mikrofonu ile iki kişinin kullanabildiği mikrofonlardan gelen sesi DSLR fotoğraf makinesi,video kamera ya da mobil cihazlara kaydeden herşey dahil tam bir çözüm mikrofonudur. Saramonic kablosuz yaka mikrofonları dünya film endüstrisinin ses mühendisleri tarafından kullanılan 24 bit / 48 kHz çözünürlük kullanır ve size uygun fiyatla kaliteli ses verir. Bu da en kaliteli ses kaydı sağlamasıyla haber videoları ve youtube videoları için önemli bir özelliktir.Ultra kompakt yapıdaki klipsli yaka mikrofonlarının diğer ayıredici özellikleri de nefes,rüzgar gibi ses gürültülerini engelleyen tek yönlü mikrofonların önünde bir köpük filtre bulunmasıdır.Bu da daha net sesler demektir.Saramonic Blink 500 serisi mikrofonlar 2,4 ghz wi-fi bandında çalıştığı için fiziksel engellerden etkilenmeden konu ile kamera arasında uzun mesafeler olsa da kesintisiz ve net ses kaydı sağlamaktadır.Ayrıca verici üzerinde bulunan LCD bilgi ekranı güç, ses seviyesi, düşük pil seviyesi ve şarj durumunu göstererek kullanıcıya çekimde kesinti olmadan iş kaybını önleme kolaylığı sağlar.Aynı ortamda 18 adet mikrofonu aynı anda kullanmayı sağlayan Blink 500 Serisinin diğer modelleri de Saramonic Blink 500 B1, İOS cihazlar için geliştirilen Saramonic Blink 500 B4, USB type – C Cihazları için uyumlu olan Saramonic Blink 500 B5 ve İki kişilik modeli Saramonic Blink 500 B6 modelleridir. Tüm Boya , Saramonic ve Sennheiser kablosuz yaka mikrofonu modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz.En uygun fiyat ve resmi 2 yıl garanti ile satın alabilirsiniz.

Youtuber Yaka Mikrofonu ve Yaka Mikrofonu Tavsiyesi

Son yılların en trend video çekim ve yayın ortamı kuşkusuz Youtube kanalları. Youtuberlar video kalitelerini arttırarak ön sıralara çıkma ve izlenme sayılarını arttırma konusunda yarışırken tabi ki videoyu destekleyen en önemli öğe olan ses kalitesini de arttırmaları gerktiğinin farkındalar. Bu sebeble Youtuber yaka mikrofonu nasıl olmalı? Soruları sıklıkla duyduğumuz sorular arasındadır. Bu tip videolar genelde bir masa başında çekilen konuştuğu, bilgisayar oyunlarının anlatıldığı ve ya yemek tarifi videoları gibi tek kişinin konuşmacı olduğu videolardır. Bu tip videolarda genelde Canon M50 Vlogger kit ya da Sony Z1 Vlogger kit adıyla satılan markaların özel olarak bu seviye videolar çeken kullanıcılar için özel üretilmişlerdir. Bu fotoğraf makineleri ile beraber tercih edilen ve gürültüsü en az olan modeller Boya M1 ve ya Saramonic Lav mikro kablolu yaka mikrofonlarıdır. Bu mikrofonlar youtube videoları üreten youtuberlar tarafından en çok satın alınan modellerdir.Bunun sebebi genelde çekilen kişinin kameraya yakın olmasıdır. Eğer kameranız ile aranızda 2-3 metre gibi bir mesafe varsa kablolu yaka mikrafonlarının kablo mesafesi tabiki size yeterli olacaktır. Ama çekilen konu da hareket örneğin bir spor aktivitesi ya da fitness videoları çekiyorsanız kablolu yaka mikrofonları hareketlerinizi sınırlayacağı için kablosuz yaka mikrofonların ı tercih etmelisiniz. Saramonic WM 4 C kablosuz yaka mikrofonu bu tip videolar üreten youtuberlar için ideal olan ve en çok tercih edilen kablosuz yaka mikrofonudur. Bunların dışında stüdyo ortamında ya da ev ortamında değil de dış ortamda sokak videoları ya da sokak röportajları çeken bir youtuber iseniz ses kaydınızın dış ortamdaki seslerin tümünün oluşturduğu uğultudan korumak için yaka mikrofonları için üretilen deadcat adı verilen rüzgarlı havalarda oluşan gürültüyü engellerken sesi de bozmayan, suni tüyden yapılmış bir rüzgarlıkları kullanmalısınız.Ayrıca sokak röportajlarında soru cevap şeklinde çalışılıyorsa el mikrofonu tercih edilir.Saramonic UwMic9 HU9 Kablosuz El Mikrofonu, bu grup mikrofonların en çok satan modelleri arasındadır. Eğer yotube videolarınız için en iyi kablosuz yaka mikronu ya da Kamera Mikrofon Kablosuz Özelliklerini ve Fiyatlarını araştırıyorsanız en doğru adrestesiniz demektir. Fotografium.com sizler için değişik tipte ve özellikteki Rode,Saramonic,Boya,Axden, Sony, Sennheiser, IM-Audio markalarının kablosuz yaka mikrofonu,el mikrofonu,shoutgun mikrofonlarını sizler için biraraya getirdi. Sayfamızdan tüm markaların mikrofon modellerini inceleyerek en uygun fiyat ve 2 yıl resmi garanti ile güvenle satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.