Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 18 ürün görüntüleniyor.

Aksiyon Kamerası Nedir?

Modern insanın metropollerde hareketsiz ve monoton yaşam tarzından sıkılması ve özellikle aksiyon dolu doğa sporlarına olan ilgisinin artmasıyla spor aktiviteleri ve doğa spor ve gezileriyle ilgili outdoor malzemelerinin üretimi de hız kazanmıştır. Bu aksiyon dolu aktivitelerin kayıt altına alınması ve anı haline getirilmesi ya da anlık olarak arkadaşlarla paylaşılması isteği de aksiyon kameralaraın ortaya çıkmasına sebeb olmuştur. Aksiyon kamera, paraşütleme atlama, hızlı motor sürmek, sörf gibi aksiyonu bol spor hareketleri ile kayıt yapabilen kameralardır.Bu kadar hızlı hareket halinde iken titireşim yapmayacak şekilde üretilen aksiyon kameraların görüntülerin oluştuğu sensöründen ışığı içeri alan lensine ve kaydedilen hafıza kart slotlarına kadar her ayrıntısı ve aksamı bu hareketler hesaba katılarak üretilmektedir. Ayrıca bu aksiyonlardan kaynaklanacak düşme çerpma ve outdoor spor ve aktivitelerinde dış hava koşulları rüzgar,yağmur,sis,çamur gibi olumsuzluklardan etkilenmeyecek yapıda ve malzemelerden üretilmektedirler.Bu özellikleriyle her türlü zorlu doğa koşullarına , düşmeye,çarpmaya ve hareketlerden kaynaklanan titreşimlere karşı en dayanıklı video kameralar aksiyon kameralardır. Bu sebeble doğa sporları ve aksiyon dolu aktivitelerin yanı sıra zor koşullarda yapılacak dizi ve film sahnelerinde de yerlerini almaya başlamışlardır. Ayrıca Drone ve havadan görüntüleme cihazlarına da tüm bu özellikleri ve dayanıklı yapıları sayesinde bağlanmaktadırlar.Aksiyon kamera denilince en çok bilinen ve akla gelen marka Go Pro dur elbette. Öyle ki aksiyon kamera ile Go Pro eş anlamlı olarak kullanılır hale gelmiştir. Kullanım alanı bu kadar geniş olan aksiyon kameraların değişik spor malzemelerine ya da bedeninize sabitlemek için kullanılan aksiyon kamera bağlantı parçaları da bir o kadar önemlidir. Özellikle en çok kullanılan kask bağlantı aparatları kask kullanılarak yapılan bisiklet,motor ya da yamaç paraşütü yaparken aksiyon kameranızın yanında olmasını ve her anı kaçırmadan kaydetmenizie yardımcı olur. Bununla beraber sörf tahtanıza,bisiklet gidonuna,Araba camlarına ya da kolunuza,bileğinize aksiyon kameranızı sabitlemeniz için bir çok bağlantı parçası özel amaçlarla üretilmektedir. Yine dalış sporları ile ilgileniyorsanız denizaltında da aksiyon kameranızı hem koruyacak hem de sualtındaki renklerin daha canlı ve gerçekci kaydedilmesini sağlayacak dalış housing ve dalış filtrelerini kategori sayfamızda bulabileceksiniz.

En İyi Aksiyon Kamera , Go Pro Modelleri ve Fiyatları?

Aksiyon kamera seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Asıl olarak hareketli aktivitelerde kullanılan aksiyon kameraların en önemli özelliği bu hareketlerden etkilenmeyecek bir sensör yapısı ve lense sahip olmasıdır. Bununla beraber zorlu hava koşullarından etkilenmeyecek bir malzeme yapısında olmalıdır. Bunların ardından bakılan diğer önemli özellik aksiyon kameranın kaç MP olduğu ve video çözünürlüğünün kaç K olduğudur. Aksiyon kamera markalarının en çok takip edilen markası olan Go Pro Hero serisi ile beraber video çöznürlüğünü önce 4K ardından da 5K video çözünürlüğüne çıkarmayı başarmıştır.Bununla beraner 20 MP fotoğraf çözünürlüğü de fotoğraf kalitesini arttırmıştır.GoPro Hero 10 Black modeli 5 K video kalitesini modele özel geliştirilen HyperSmooth 3.0 görüntü sabitleme teknolojisi ile en hareketli spor sahnelerinde ve aksiyon çekimlerinde herhangi bir titreşim oluşmaqdan kayıt yapmayı mümkün kılmaktadır.Ayrıca arka LCD ekrana ilave olarak ön tarafta bulunan ikinci LCD ekran Vlog çekimlerinde konuşmacının kendi açısını görmesini sağlayarak V log ve youtube videolarında da kolaylıklar sunmaktadır.Böylece doğa sporlarında ,sporcu hem anlatıcı hem kameraman olabilmektedir. Özellikle tek başına yapılabilecek paraşütle atlama gibi bir sporu youtube videosu haline getirmek mümkün olur. Go Pro modelleri genel itibariyle 10 metreye kadar herhangi bir dalış aksesuarına gerek bırakmadan suya ve basınca dayanıklı olmasıyla dalış sporları yapanların tek tercihi olmaktadır. Daha fazla metrelerde yapılan profesyonel dalışlar için ise harici housing kılıflar 50 metre dalışlara elverişlidir. Aksiyon kamera ve Go Pro modelleri hakkında en çok cevap aranan bir soru da Aksiyon kameralar kaç saat kayıt yapar? Batarya güçleri oldukça arttırlıan Go Pro Hero 8 ve Hero 9 modelleri uzun süreli spor aktivitelerinde videoların kesintiye uğramadan uzun saatler çekim yapmayı sağlar. Diğer yeniliklerin başında fotoğraf kaliteleri sayılabilir.Aksiyon kamera sadece video içindir. Go Pro Aksiyon Kamera ile fotoğraf çekilebilir mi? Sorusu artık yanıtını almış bulunuyor.Çünkü Go pronun geliştirdiği 20 MP çözünürlüklü görüntü sensörü ve geliştirilmiş lensi sayesinde fotoğraf makinesi kalitesinde fotoğraflar verebilmektedir.GoPro HERO9, "GoPro, take a photo." gibi 14 adet ses komutu ile eller serbest şekilde uzaktan kontrol edilebilir. Kamera kapalı olduğunda bile "GoPro, turn on." şeklinde sesli komut vererek açılmasını sağlayabilirsiniz. Tüm Go pro,Sony Aksiyon kamera modellerini ve fiyatlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.Go Pro Aksiyon Kamera Fiyatları ve Teknik Özellikleri ile ilgili tüm sorularınızın cevaplarını canlı destek ya da Whatsup hattımızdan Fotografium uzmanlarından alabilirsiniz.

Aksiyon Kamera ile Neler Yapılabilir?

Aksiyon kameralarıyla neler yapılabileceği hayal gücünüzle sınırlıdır diyebiliriz aslında. Ancak neler yapılabileceğini anlatabilmek için yapılması ve bilinmesi gereken nokta Go Pro , Sony aksiyon kamerlar ile beraber gelişen aksiyon kamera bağlantı aparatları ve aksesuarlarının tanınmasıdır. Her spor aktivitesini değişik aksiyon kamera aksesuarı ile çekmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Aksiyon kameralarda en çok kullanılan aksesuarlar bağlantı parçalarıdır.GoPro Sele Borusu-Gidon-Direk Bağlantı Parçası 22.mm ile 35mm çapındaki gidon, sele ve direklere sabitlenebilen kompak tasarımlı alüminyum bir bağlantı parçasıdır. Bu bağlantı parçası ile bisiklet veya motorsikletlerin gidonlarına aksiyon kameranızı sabitleyerek 360 derece dönme hareketi sayesinde her açıdan bu spor faaliyetiyle video kayıtlarınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Hafif ve kompact tasarımıyla bu bağlantı aparatınız ile aksiyon kameranızı başka amaçlarla herhangi bir boruya da bağlayabilirsiniz.Vücud bağlantı aparatları da sporcunun kol,bacak,el ve bileğine aksiyon kamera bağlamayı sağlar.Bu bağlantı aparatı sayesinde ise kendi gözünüzden aksiyon sahneler oluşturmanızı sağlar.Aklınız kamerada kalmadan serbestce her hareketi yapabilirsiniz. Go Pro aksiyon kameraların vazgeçilmez bir diğer bağlantı parçası da kask bağlantı aparatıdır. Bu bağlantı parçası da kask giyilerek yapılan motor ya da bisiklet sürüşleri esnasında video kaydınızı yapmanızı kolaylaştırır.Ayrıca aksiyon kameranızı kaskınızın ön ya da yan kısmına takarak değişik çekim açıları yaklayarak videolarınızı sıradan olmaktan çıkarabilirsiniz. Dalış sporları yaparken aksiyon kameralarla video kaydını kolaylaştıracak en önemli aksesuarlar dalış el şamandırası şeklindeki monopodlardır. Aksiyon kameranızın batmadan su altında kullanılmasını sağlayan bu şamandıra monopodlar ayrıca bileğinize de sabitlenerek yüzüş sırasında ellerinizi serbestce kullanarak video kaydına devam etmenizi sağlar. Su altı dünyasının renkleri su üstünden farklıdır elbette.Bu sebeble ne kadar whitw balance ayarı yaparsanız yapın sualtında doğru renkleri yakalamanın yolu Go Pro aksiyon kameralar için özel üretilen renk filtrelerini doğru kullanmaktır. Örneğin yosun zeminli bir resif bölgesinde dalış yapıyorsanız Go pronuza yeşil sular için dalış filtresi takarak su altındaki renk zenginliğini videolarınıza yansıtabilirsiniz. Ayrıca mavi sular için dalış filtreleri de derin mavilik hissini verecektir. Siz hangi aktiviteyi yapacağınıza karar verdiyseniz size en uygun Go Pro aksiyon kamera modeli fotografium.com'da mevcuttur. En uygun fiyat ve 2 yıl resmi garanti ile satınalacağınız aksiyon kamera modelini belirlemek için canlı destek hattımızdan ve whatsup hattımızdan destek alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.