Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 84 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5

Stüdyonuz için ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü ekipmanı fotografium.com güvencesiyle temin edebilirsiniz.

Fotoğraf ya da video çekim stüdyosu kurmak ya da halühazırdaki stüdyonuzu daha kullanışlı hale getirmek için ekipmanlarınızı zenginleştirmek adına ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü ekipman fotografium stoklarında mevcut. Bir stüdyo için gereken en temel ihtiyaçlar, çeşitli ekipman ve aksesuar alternatifleriyle giderilebilir. Bunlardan en temel ve öncelikli ihtiyaç stüdyonuzda çekim yaptığınız konuları nasıl bir fon önünde görüntüleyeceğinizdir.

Fon Askı Setleri

Stüdyo ortamında fotoğraf çekimi yaparken fotoğrafların genellikle düz, sade ve konuyu ön plana çıkartacak bir fon önünde olması tercih edilir. Bazı fotoğafçılar, stüdyolarının bir duvarını istedikleri fon rengine boyayarak çekimlerini bu duvar önünde yapmayı tercih ederler. Fakat çekimini yaptığınız konuya göre fon rengi konusunda duyabileceğiniz gereksinim değişiklik gösterebilecektir. Dolayısıyla bir fon askı setine sahip olmak, gerektiğinde fon rengini kolaylıkla değiştirebilmenizi sağlayacağından dolayı daha kullanışlı bir yöntemdir. 

Kaiseberg 3'Lü Fon Askı Aparatı ya da Manfrotto 044 B-P Fon Askı Aparat gibi duvar veya tavana sabitleyebileceğiniz aparatlar edinerek, çekim yapacağınız fon perdesini bu aparatlar aracılığıyla asabilir ve gerektiğinde değiştirebilirsiniz. Ya da Kaiseberg Boru-Makara-Zincir Sistemi ile daha fazla ağırlığa sahip olan fon perdelerini daha sağlam bir şekilde asabilmeniz de mümkün.

Eğer fonunuzun sabit olmasının sizi kısıtlayabileceğini düşünerek taşınabilir bir fon setine ihtiyaç duyuyorsanız da ayaklı fon askı setleri edinmeniz sizin için daha makul bir seçim olacaktır. Örneğin; Godox Taşınabilir Fon Askı Sistemi, Star Fon Standı Background Stand, Kaiseberg Fon Standı Background Stand, Weifeng Fon Standı Background Stand FT, Lastolite Fon Standı, Manfrotto 1314B Çantalı Seyyar Fon Sistemi

 gibi ayaklı fon askı setleri edinirseniz, gerek stüdyonuzun içerisinde gerekse stüdyonuz dışında çekim yapacağınız mekanlara rahatlıkla fonunuzu da taşıyabilirsiniz. Bu setlerin ayakları toplanabilir olduklarından taşıması oldukça kolaydır. 

Ayrıca Lastolite, Weifeng, Star, Kaiseberg, Godox, Manfrotto gibi markaların birbirlerinden farklı modellerde fon askı aparat ve setlerini inceleyebilirsiniz. 

Kumaş Stüdyo Fonları

Askı setlerinize, dilediğiniz renkte fon kumaşını asarak çekim yapabilmeniz mümkün. Fakat stüdyolarda genellikle beyaz ya da siyah fonlar, tamamen konunun ön plana çıkarılabilmesi adına en çok tercih edilen renklerdir. Tavsiyemiz ikisinden de elinizde bulundurmanız yönünde olacaktır. Örneğin beyaz renk bir fon kumaşı için Kaiseberg Beyaz Kumaş Fon Perdesi 2,7x6m, siyah renk fon perdesi içinse Kaiseberg Siyah Kumaş Fon Perdesi 2,7x6m ürünlerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca dört farklı renk seçeneği sunan Kaiseberg Stüdyo Kumaş Fon ( 2,7 X 6,0m ) + Boru Makara Zincir Sistemi ürünü de incelemeye değer.

Bunların yanında fona istediğiniz renk ya da görseli koymanızı sağlayacak bir başka alternatif de yeşil perdedir. Yeşil perde, fondaki yeşilin silinerek fona dilediğiniz görüntüyü yerleştirmenize olanak sağlar. Fona dilediğiniz bir fon rengi, konunuzla uyumlu bir tema görseli, çeşitli grafikler, dilediğiniz bir mekan gibi sonsuz alternarifler içerisinden tercih edeceğiniz herhangi birisini koyabilirsiniz. Böylelikle stüdyonuzun içerisinde sonsuz bir mekan alternatifi kazanmış olursunuz. Bu durum fotoğraf için de geçerlidir ancak yeşil perde videographer ya da sinematographerlar için çok daha gerekli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkar. Fotoğrafta düz fonu silmek de kolay ve mümkündür, yeşil perde sadece bu işlemi daha pratik bir şekilde yapmanızı sağlar. Fakat saniyede ortalama 25 hatta bazen 50 ve üzeri karelerde çekim yaptığınız videolar için bu işlem yeşil perdesiz mümkün değildir. Yeşil perde teknolojisi profesyonel sinema ve reklam çekimlerinde de görsel efekt ya da mekan tasarımı gibi konularda yaygın olarak kullanılan bir sistemdir. Stüdyonuzda yaptığınız video çekimlerini, yeşil perde sayesinde başka bir mekanda yapmış gibi gösterebilir ya da konunuzla ilgili grafik ya da görsellerden oluşan bir fon tasarımı yapabilirsiniz.  Eğer sadece yeşil perde ihtiyacınız varsa ve ekonomik bir ürün arıyorsanız; Kaiseberg Greenbox Yeşil Fon Perdesi 3x6m ürününü, eğer askı setiniz yok ise de askı setiyle temin edebileceğiniz Kaiseberg Greenbox 2x3 M Kumaş Fon+Fon Standı’nı inceleyebilirsiniz. Kaiseberg, Lastolite, Golden Eagle gibi markaların çeşitli renk, boyut ve modellerdeki fon kumaşlarını inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.