Filtrele
Sıralama
Sıralama KAPAT
  • Alfabetik A-Z
  • Alfabetik Z-A
  • Yeniden Eskiye
  • Eskiden Yeniye
  • Fiyat Artan
  • Fiyat Azalan
  • Rastgele
  • Puana Göre
Tripodlar
423 ürün görüntüleniyor.
Seçilenleri Karşılaştır
Listeden ürün seçiniz.
1 2 3 ... 5 ... 9 ... 18

Fotoğraf ve Video Tripodları Nedir? Ne İşe Yarar?

Fotoğraf makinesi ya da telefon sabitleyici özelliğine sahip Tripodlar, Fotoğraf ya da video çekenler için en önemli yardımcı ekipmandır. Makinenizin altına plate ile vidalanarak takılan tripotlar profesyonel ya da amatör kullanım için olduğu gibi değişik tripod kafaları ile fotoğraf ve video çekimi için ayrı ayrı tasarlanarak üretilirler. En temel özellikleri ise Fotoğraf makinenizi sabitleyerek özellikle gece yapılan uzun pozlamalardan kaynaklanacak titreşimleri engellemektir.Video tripotları ise temel video çekim hareketleri olan pan ve tilt hareketlerini yumuşakca ve titreşim oluşturmadan yapılmasını sağlar.Tripotların üzerinde bulunan su terazisi ufuk çizgisini düz olarak görmenizi sağlaması açısından oldukça önemlidir.

Hangi Tripotu  Almalıyım ?

Tripot alma aşamasında öncelikle kullandığınız fotoğraf makinesi ve lenslerin ağırlığını kaldıracak bir tirpot ve kafa araştırmalısınız. Bu ekipmanınızın güvenliği açısından oldukça önemlidir. Kategori sayfamızda her tripotun ürün inceleme sayfasında taşıma kapasitesini ve teknik özelliklerine ulaşabileceksiniz. Tripot tavsiyesi noktasında bir diğer önemli konu fotoğraf mı yoksa video mu ağırlıklı çalışacağınızdır. Çünkü dünyaca ünlü Tripot markalarından başta Manfrotto olmak üzere Benro, Slik,Gitzo gibi markaların değişik amaçlar için ürettikleri fotoğraf Tripot kitleri ve video başlıklı tripot kitleri mevcuttur. Tüm tripodlar benzer özelliği sergilese de taşıma kapasiteleri,üretildikleri malzeme ve uzunlukları itibariyle farklılıklar gösterirler. Tüm özellikler fotoğraf makineniz ile tam uyumlu olmalıdır.Bir video tripodundan beklenen özellik ise video kafasının akışkan yapıda olup tüm sahnelerde salınım oluşturmadan sağa sola,yukarı ve aşağı hareketleri tam yapabilmeleridir.Bunun yanında telefon tutuculu tripotlar da mobil fotoğrafçılık ve youtube videoları için kullanılırlar.

Tripot mu Monopod mu daha iyi?

Monopodlar ,tek ayak üzerinde elinizle tutarak makinenize hakim olmanızı sağlayan ekipmanlardır.Özellikle pan ya da tilt hareketi gerektirmeyen kısa video çekimleri ile çok uzun pozlama gerektirmeyen konuları fotoğraflamanız için idealdirler. Ayrıca hafif malzemeden üretildiklerinden taşıma kolaylığı sağlarlar. Ancak uzun pozlama yapılacaksa ya da hareket gerektiren video çekimi gerçekleştirilecekse Tripot kullanmanız gerekecektir. Manfrotto marka tripotların karbon malzemeden üretilen serileri kullanıcıya taşıma kolaylığı ve sağlamlık sunmaktadır. İster monopod isterse tripod olsun asıl olan taşıma kolaylığının yanı sıra makinenizi güvenle taşıyabilecek sağlamlıkta olmasıdır.

En Ucuz Tripot modelleri ve Telefon Sabitleyici Tavsiyesi

Profesyonel Tripot modellerinin yanı sıra yine Manfrotto, Slik, Hlypro markalarının en ucuz fiyat ve resmi garantili olarak satın alabileceğiniz masa üstü mini tripotları mevcuttur. Ayrıca bu tripotlara takılacak telefon sabitleyici clampler ile mobil telefonlarla video ve fotoğraflarınızı rahatlıkla çekebilirsiniz.

Manfrotto Tripod Modelleri ve Fiyatları:

Manfrotto Tripod , İtalyan markası olan Manfrotto çok uzun yıllara dayanan tripod üretimini her geçen sene daha da ileri götürerek geliştirmiştir. Özellikle 90 derece yatan tripod kitleri makro fotoğrafçılıkta üst açıdan makineyi sabitleme sorununu çözmüştür. Sağlam ve hafif yapısı ile fotoğrafçıların ilk tercihi olan Manfrotto Tripod Modelleri aliminyum ve karbon olarak üretilmektedir. Karbo tripot teknolojisi kullanıcıya fazla yük taşıtmadan tripotunuzun hafif ama sağlam olmasını sağlamaktadır. Aynasız fotoğraf makinelerinin video sektöründe kullanılmasıyla Manfrotto Video Tripodları ve Video başlıklarının da artmasına sebeb olmuştur. Seyahat ve Gezi fotoğrafçılarının tercih ettiği befree modelleri kompakt ama dayanıklı yapılarıyla dikkat çeker. Tüm Manfrotto Fotoğraf ve video tripodlarını , Manfrotto monopodlarını, platelerini ve aksesuarlarını kategorimizden inceleyebilir. Zoom ithalat garantisi ile satın alabilirsiniz. 

Ahtapot tripot Modelleri ve fiyatları

Ahtapot tripotlar adından da anlaşılacağı bacaklarının esnek yapısı sayesinde istenilen yüksekliğe ya da her hangi bir nesneye tutunarak makinenizi sabitlemeye yararlar. Bu özellikleri ile küçük bir tripot ile doğada mesela bir ağacın gövdesine tutturarak üst açıdan bir fotoğraf çekebilirsiniz. Joby marka ahtapod tripotların onlarca modelinden DSLR makine ya da telefon ,tablet tutuculu çeşitlerini kategori sayfamızda inceleyebilirsiniz.

Video Tripotu tavsiyesi ve fiyatları

İyi bir video tripotu nasıl olur? Sorusunun cevabı öncelikşe kullanacağınız DSLR fotoğraf makinesi,Aynasız fotoğraf makinesi ya da video kameranızın ebadına ve ağırlığına uygun olanıdır. Video tripot kafalarından beklenen en önemli özellik yumuşak bir akışkanlıktır. Bu yumuşak akışkanlık kameranızın standart video hareketlerini yani sağa sola çevrilmeyi ifade eden pan hareketini, yukaru ve aşağı hareketleri ifade eden tilt hareketini kesintisiz ve titreşimsiz olarak yapabilmesidir. Başta Manfrotto,Benro,Jieyang marka video tripotlarını en ucuz fiyat ve resmi garanti ile fotografium.com dan satın alabilirsiniz.

Uzun Pozlamada Tripot nasıl kullanılır?

Fotoğrafçıların en çok kullandığı ve sevdiği fotoğraf tekniklerinden biri de uzun pozlama gece ve manzara çekimleridir. Uzayan şehir ışıklarının yaptığı harika etkiler ya da tül etkisi ile yapılacak bir deniz manzarası ancak uzun pozlama ile mümkün olmaktadır. Uzun pozlama ile yapılacak bir fotoğraf çekiminin olmazsa olmazı da tabi ki sağlam ve ayakları yere tam basan bir tripottur. Uzun pozlamayı belirleyen faktör tabi ki enstantene değeridir. 1/15 SN ve altında kullanılacak enstantene değerlerinde pozlama esnasında titreşim oluşarak fotoğrafların flu çıkması kaçınılmazdır.Burada devreye fotoğraf makinenizin ağırlığıyla eşdeğer taşıma kapasitesine sahip bir tripot devreye girer. Yıldız pozlamalarında çok daha uzun pozlamalar yapıldığını da düşünürsek gece manzaraları ve ND filtrelerle yapılacak gündüz uzun pozlama çalışmaları için yanınızda mutlaka bir tripot taşımalısınız. Makinenizi tripota bağlayarak, Zaman ayarlı bir kablosuz uzaktan kumanda ile istediğiniz düşük enstantene değeri girerek güvenle uzun pozlama fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.