Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 ... 7 ... 12
Toplam 203 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 7 ... 12

Aynasız Fotoğraf Makinesi Lensleri

Aynasız fotoğraf makineleri Lensleri aynasız kameralar için özel üretilmişlerdir. Aynasız kameralar, DSLR fotoğraf makineleri ile aynı mantık ile fotoğraf ve video oluştururlar.Tek farkları D SLR fotoğraf makinelerinde olan ayna ve pentaprizma sisteminin olmamasıdır. Bu farktan dolayı optik vizör kullanılamaz.Bunun yerine digital vizör kullanılır. Aynasız lensler de bu mantığa uygun üretilirler.Aynasız fotoğraf makinelerinde sensörü perdeleeyen 45 derecelik ayna bulunmadığından lensin son elementi ile sensör yakın temas halinde olduğundan sensöre sürekli bir ışık yükü olmaması için aynasız lenslerin arka elementlerinde değişik kaplamalar yapılmaktadır. Sony, Canon,Olympus ve Nikon aynasız lensleri Aynasız makinelerin sensör tipi ve ebadına göre ayrıca tasarlanırlar. Fullframe olan bir aynasız kameranın lensi de ebad olarak değişmektedir. Özellikle çarpanlı makineler için yeni nesil pancake lens olarak tabir edilen küçük ebadlı lensler üretilmiştir. Aynasız Makine lensleri temel olarak yine çekilen konudan makineye doğru yansıyan düzensiz haldeki ışık demetlerini odaklayarak düzenli bir çizgi halinde sensöre ulaştırırlar. Aynasız lenslerde de diyafram mekanizması yine lensin içinde bulunur. Diyafram mekanizması kısılıp açılarak ışığın sensöre yeterli miktarda ulaşmasını sağlar.Makinelerin ölçüm sistemleri aynasız fotoğraf makinelerinde de TTL sisteme göre çalışır. Through The Lens manasına gelen TTL ölçüm sisteminde makinenin içindeki pozometre ortamdaki genel ışığı değil sadece lensin içine giren ışık miktarını ölçer.

Aynasız Makine Lensleri Özellikleri ve Fiyatları

Aynasız makine lensi ne kadar kaliteli üretildiyse içeri giren ışık doğru algılanacağından doğru pozlanmış,kontrast ve renkleri doygu fotoğraf ve videolar oluşur. Aynasız makine lensleri de sabit açılı prime lensler ve zoom yani birden çok açısı olan lensler olarak gruplara ayrılır. Bu kategoride en çok tercih edilen prime lensler 50 mm normal açılı lenlserdir.Bunun yanında çarpanlı aynasız makineler için 30 mm lensler tercih edilir.Özellikle sokak fotoğrafçılığı ve manzara fotoğraflarında kullanılırlar.Bununla beraber Olympus 9-14 mm gibi ultra geniş açılı lensler de aynasız lenslerin avantajlı lensleridir.Bu lenslerle geniş şehir manzaraları ve yıldızlı geniş bir gökyüzünde uzun pozlamalar için ideal olmaktadırlar. Sony aynasız kamelar ve Canon aynasız kameralar için üretilmiş Sigma,Samyang ve Tamron aynasız lensler de bu kategorideki lens çeşitliliğini arttırmaktadır.Bu lensler özellikle değişik odak uzaklıklarında geniş açı ve geniş aralıklı zoom lenslerinin yanı sıra sabir tele açılı ve F1,2 gibi açık diyaframlı lensler üretmektedirler. Samyang Aynasız cine lensler aynasız fotoğraf makineleri ile video çalışmaları yapan kullanıcıların hem fiyat hem teknik avantajları sebebiyle tercihi olmayı sürdürüyor. Nikon Aynasız Lens , Olympus Uyumlu Lensler, Canon Lens Fiyatları ve Tüm markaların aynasız lenslerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. 2 yıl resmi garanti ve en uygun fiyat garantisi ile satın alabilirsiniz.

Canon Aynasız Kamera Lensleri ve Fiyatları

Canon Aynasız Kameralar ile beraber Çok yönlü  özelliklere sahip özel RF lens serisinin yanı sıra, makro ve balık gözü gibi özel lenslerin de aralarında bulunduğu zengin, 80 adet EF-S ve EF lens seçeneklerinden yararlanabilmek için Canon Yuva Adaptörü EF-EOS R'yi de kullanabilirsiniz. Giriş seviye Canon EOS M lensleri de geniş açı ve dar açı birçok lens çeşidini barındırır. Yine EOS M makinelerle EF-S lensleri kullanmak EF-EOS M çevirici adaptörlerle mümkün olmaktadır. Canon Türkiye yetkili satıcısı FOTOGRAFİUM ,Canon Fotoğraf Makinesi ve Lenslerini 2018 yılından beri en uygun fiyat ve Canon Eurasia garantisi ile sizlerle buluşturmaya devam ediyor.

Sony Aynasız Kamera Lensleri Tavsiye

Aynasız fotoğraf makinesi pazarının lideri olan Sony aynasız fotoğraf makineleri için yıllar içinde aynasız lens çeşitliliğini de artırarak yüzlerce Sony aynasız fotoğraf makinesi lens çeşitliliğine ulaşmıştır. Sony aynasız lensler öncelikle bayonet tipine göre E mount ve A mount lensler olarak iki gruba ayrılmıştır.Her iki mount tipinde de standat açılı lenslerle beraber değişik fotoğrafçılık türlerine göre zoom lensler ve video performansı için özel tasarlanmış cine lensleri bulunur. Sony G OSS serisi lensleri özellikle aynasız lens denilince kalitesiyle oldukça adından söz ettirmektedir. Sony G Lensler , diyafram açıklığı en fazla olan lenslerdir.Bu sayede hem çapları geniş olduğundan ışık geçirgenlikleri yüksektir.Hem de düşük ışık koşullarında fotoğraf ve video çekimine izin verirler.Bununla beraber G serisi lensler portre fotoğraflarında en ideal arka plan bulanıklığını sağladıkları için de ilk tercih sebebidirler. 2016 yılında Sony tarafından piyasaya sürülen G Master lensler Sony aynasız fotoğraf makineleri için üretilen en profesyonel modeller olarak lanse edilmiştir. Çünkü G master lensler aşırı asferik element teknolojisi ve AR lens kaplamaları sayesinde içine gelen ışığın hiç kalite kaybına uğramadan sensöre ulaşmasını sağlar.Yüksek optik kalitesinin yanısıra yeni AF sistemi sayesinde daha hızlı ve doğru odaklama sağlayarak hzılı takip çekimlerinde oldukça başarılıdır.Bunun yanında G master lenslerin yapısı toz ve nem geçirmeme özellikleriyle zorlu dış mekan çekimlerinde çok işe yaramaktadır.Sony aynasız lensler hakkında kullanılan terimlerden en önemlileri de Sony SAL ve SEL Lens ayrımıdır. SAL kodlu lensler A mount Sony makinelere bağlanan otomatik odaklı lensleri ifade eder. SEL ise Aynasız Sony E mount makineler için üretilmiş olan lenslerdir. Örneğin Sony FE 28mm F2 için Sony ürün numarası SEL-28F20'dir. Sony lensleri üretilirken mercek üretiminde tarihi bir dev olan Zeiss Sonnar lens formülünü kullanmaktadır.1906 yıllarından beri kullanılan bu formül Sony E mount lensleri eşsiz kılmaktadır.Bununla beraber tarihi 1896 yılına kadar dayanan Zeiss Planar mercek formülü de Sony lenslerde kullanılan özel bir mercek dizilim formülüdür.Bu mercek formülü Sony lenslere hem geniş bir çap hem de kenardan kenara kayıpsız netlik ve kenar kararması engelleme özelliklerini katmaktadır. ZA kısaltmasıyla belirtilen Sony lensler de Carl Zeiss ve Sony mercek üretiminin karma olarak kullanıldığı bir seridir.Bu lensler üzerinde Carl zeiss yazısından tanınır. Sony lensler dedikkat edilmesi gerek bir kısaltma da OSS özelliğidir. Optik Steady Shot kelimlerinin kısaltması olan bu ifade Sony Lenslerde kullanılan titreşim engelleme özelliğidir.Üst düzey Sony Profesyonel Video kameralarda da kullanılan bu sistem doğrusal sessiz motorlar sayesinde görüntü bulanıklığı olmadan yüksek kaliteli video ve hareketli fotoğraflar yakalanabilmektedir.

Micro Four Thirds Lens Fiyatları

Kısaltması MFT olan Micro Four Thirds sistemi bir standardı ifade eder.2008 yılında Olympus ve Panasonic tarafından Aynasız DSLR makinelere tam uyumlu olması için üretilen bir lens sistemidir. Eski SLR sistemlerin aksine Four Thirds standardında üretilen lensler tamamen digital sensörlere uygun olarak üretildiler. Objektif tasarımları DSLR aynasız fotoğraf makinelerinin sensör ebadının ihtiyacına göre tasarlandığından Micro Four Thirds lensler daha küçük üretilebilmektedirler. Bu daha çok uzun odaklı tele objektiflerde büyük navantaj sağlamaktadır.Bu üretim sayesinde 300 mm bir MFT lens normal DSLR fotoğraf makinesi için üretilmiş aynı odak uzunluğundaki lensin yarısı kadar bir ebatta olur.MFT lenslerin bir diğer avantajı da değişik marka manuel lenslerin gövdelere bağlanmasına imkan vermesidir.Hız olarak da gelenkesel DSLR lenslerine göre daha hızlıdırlar. Bununla beraber taşınabilirliği de daha kolay olmaktadır. Aynasız bir fotoğraf makinesine adaptör ile büyük lens takmak bazı avantajlarla beraber taşıma kolaylığı ya da otofokus zorlukları gibi dezavantajları da beraberinde getirmektedir.Micro Four Thirds sistemi ise hem body hem de lenslerin kompakt olmasını sağladığı gibi lens ve gövde arasında da hem hızlı hem de daha etkin ilişki kurulmasını sağlar.Bu da video ve fotoğrafta hız manasına gelmektedir. Olympus MFT Lenslerinin yanısıra Sony ,Canon markalarına uyumlu MFT lensleri fotografium.com'dan en uyugun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

E Mount Lens Nedir ?

İlk olarak Sony Nex serisi APS-C formatlı fotoğraf makinelerinde görülen E mount bağlantı sistemi Sony Full Frame ve APS-C formatlı aynasız fotoğraf makineleri için farklı olarak üretilmektedir. 2010 yılında A7 tam kare yani 24x36mm fullframe fotoğraf makineleriyle beraber E mount sistemi de geliştirlerek lens çeşitliliğini her geçen yıl arttırmıştır.APS-C formatlı sensörler için üretilen E mount lenslerle Full frame için üretilen lensler arasında yapısal olarak bir fark olmamakla birlikte sadece sensöre gönderilen görüntünün açısal farklılıkları mevcuttur. ILCE olarak bilinen Sony Aynasız fotoğraf makineleri E mounta sahiptir. Açılımı sony Interchangeable Lens Camera E -mountdur .Sony E mount üzerinden tek bir bağlantı noktasıyla Sony Görüntüleme cihazları arasında bir bağ kurmaktadır. Bu tek bağlantı noktası E mount sayesinde APS C gövdelere fullframe lensler bağlanabilir. Yine Aynasız bir fotoğraf makinesinde kullanılan E mount lensi Profesyonel Sony Video kameralara takabilirsiniz. E mount teknolojisi son zamanlarda artan video isteklerine cevap verecek şekilde geliştirilmektedir. En yeni AF algoritmalar sayesinde akıcı netlik E mount lenslerin video performansını arttırmıştır.En çok tercih edilen E mount lens tartışmasız Sony FE 24-70 mm F2,8 GM lenstir. Bu lens ile beraber E mount lens serisi 16 mm geniş açıdan 600 mm en dar açılara kadar prime lens ve zoom lensleri kapsamaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.