Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 58 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4

Profesyonel Video Kamera Modelleri ve Fiyatları

Profesyonel Video Kamera Modelleri, Broadcast Kamera olarak da bilinir. Bu seviye profesyonel video kameralar tamamen etkin yayın sistemleri ile uyumlu çalışacak özelliklerle donatılmışlardır.Brodcast kelimesinin türkçe karşılığı yayındır. Teknik olarak yayın yapılması için kurulan ağdaki tüm cihazların birbirini algılaması için kurulan protokole Broadcast denilir. Özellikle televizyon yayınları ve internet yayıncılığında kullanılan yayınlama sistemidir. Bu nedenle bu tür yayınlarda Boardcast Network üzerinden yayın yapılan video çekimlerinde Broadcast Kameralar kullanılır. Genellikle Stüdyo ortamında yapılan program çekimlerinde kullanılan bu seviye Profesyonel kameralar ,Sinema Film çekimlerinde de kullanılan kameralardır. Video kameralar da SLR fotoğraf makineleri ile aynı tarihsel süreçlerden geçmiştir. Zira sinema tarihi incelendiğinde fotoğraf sanatının içinden çıktığı görülecektir. Fotoğraf karelerinin ard arda gösterilmesi mantığı ile icat edilen Sinema, her zaman fotoğraf teknolojileri ile iç içe olmuştur. Profesyonel Film Kameraları da 35 mm adı verilen film makaralarına görüntü kaydetmekteydiler. Digital sensörlerin üretilmesiyle Video kameralar da digital döneme geçerek Videolar artık Digital kamera sensörlerinde oluşmaya başlamıştır. 35 mm film standartı digital Video kameralara da aktarılarak devam etmiştir. Bununla beraber daha geliştirlmiş formatı Süper 35 mm formatı da günümüz sinema teknolojisinde devam etmektedir. Aslen analog kameralarda kullanılan filmlerin ebadını belirten 35 mm bugün de Fullframe olarak bilinen sensörlerin 24x36 mm olan ebadını ifade eder. Yani üst segment Profesyonel kameralara halen 35 mm Sineöma Kamerası denmesinin asıl sebebi bu sensörün büyük olmasıdır. Profesyonel Kamera video Çözünürlükleri önceleri 2K , sonra 4K,6K ve son zamanlarda 8 K görüntü kalitesine kadar çıkmıştır.Fotografium.com 'da Canon Profesyonel Kameralar ,Sony Video Kameralar,Blackmagic Boardcast 6K Kameralar,Panasonic ve JVC video kameraların çok sayıda modelini ,teknik özelliklerini ve fiyatlarını birarada bulabilirsiniz. Her marka Profesyonel Kameraya 2 Yıl resmi garanti ile sahip olabilirsiniz.

Profesyonel Kamera Seçimi

En iyi Profesyonel Kamera Hangisi? 4K Video Kamera Nedir? Youtuber Kamerası Nedir? Şeklinde bir araştırma yapıyorsanız doğru sayfadasınız. Fotografium.com 'da tüm Canon, Sony,Blackmagic,Panasonic ve JVC marka profesyonel video kameraları ve lenslerini bulabilirsiniz. Ürün sayfalarımızdaki filtreleme sistemi sayesinde ilgili kameraların teknik özellikleri,fiyatları ve müşteri yorumlarına göre sıralama yaparak inceleyebilirsiniz. Ayrıca değişik markaların profesyonel kameralarını teknik özellikleri ve fiyatları bakımından karşılaştırabilirsiniz. Profesyonel Video Kameraların son zamanlarda en çok araştırılan teknik özelliği görüntüğü çözünürlüğüdür. 4K ve 6K Hatta 8K düzeyine çıkan video görüntü çözünürlüğü video kameraların en iyi olduğunu ifade eden özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu görüntü çözünürlüğü yayın yapılacak ortamların da aynı çözünürlükte olmasıyla videoların olağanüstü renk tonları ve doygunluğu olarak yansır.Bununla beraber optik çözünürlüğü ifade eden lens kalitesi de son yayında kaliteyi belirleyen bir etmendir. Bu sebeble profesyonel Sinematograflar , özellikle en üst düzey görüntü kalitesi için Prime lens yani sabit açılı ve 1,3 diyafram açıklığı sahip sinema lenslerini tercih ederler. Profesyonel kameralar bu açıdan , Öncelikle objektif yani lens, Sensörün bulunduğu gövde ile buna bağlanan aksesuarlar,vizör ve bataryadan oluşur. Lenslerin en önemli fonksiyonu içerisindeki mercek grupları vasıtasıyla ışığı sensöre en iyi şekilde göndermektir.Bununla beraber Sinema lenslerinin içinde bulunan diyafram mekanizması bu ışığı hangi şiddetle sensöre ulaşacağını da ayarlar.Bu diyafram açıklığı ne kadar fazla olursa örneğin F:1,3 veya F:1,5 gibi o zaman hem düşük ışık koşullardaki ortamlarda çekim yapılabilir.Hem de üstün bir alanderinliği ile etkili ve sanatsal sahneler oluşturulabilir. Profesyonel Sinema Kameraların incelenmesi gereken bir diğer olgu da sensörün tipi ve yapısıdır. Çünkü Kameralarda kullanılan iki tip sensör yapısı bulunur.Bunlar CCD sensörler ve CMOS sensörlerdir. Son yıllarda en çok kullanılan sensör yapısı CMOS sensörlerdir.Özellikle uzun süreli video kayıtlarında ısınma yapmadıkları için tercih edilen sensör tipi olmuştur. Bu sensörün Fullframe olması da görüntü kalitesini arttıran özelliktir. Bu sayede Kamera 10 bit ve üstü renk derinliğinde çalışabilir.Yine bu sayede RAW denilen işlenmemiş ve sıkıştırılmamış görüntüler kaydedilebilir. RAW kaydedilen videolar,Kurgu ve montaj programlarıyla daha zenginleştirilmiş hale getirilerek son yayında oldukça avantaj sağlarlar.

Canon Profesyonel Kamera Modelleri ve Fiyatları

Canon Çok uzun yıllara dayanan optik ve kaydedici cihazlar üretim tecrübesiyle yıllar içinde Profesyonel Canon Kamera modellerini sürekli geliştirerek bu sektörün öncü ve lider markalarından biri olmayı sürdürmektedir. Canon video Kameraları XA serisi lensi değişmeyen fakat 15 X optik zooma sahip küçük ebadlı profesyonel kameralar, XF serisi Canon profesyonel kameralar, XC serisi kompact yapıda ama üst segment ve değiştirilebilen Cine Lens uyumlu Profesyonel Sinema kameraları olarak farklı sınıflar olarak incelenebilir. Son derece hafif ve kompakt yapıda üretilen XA Canon video kameralar Dual piksel AF ile 15X Optik zoom özelliklerine sahiptirler. Ayrıca 4K görüntü kalitesine ulaşır.1,0 Tipi CMOS sensör kullanılan XA serisi bu sayede 13,5 MP bir piksel sayısı ve renk çeşitliliği sunmaktadır.Bu sensörün Canon video kameralara kattığı ndiğer özellik de 5 eksenli optik İmage Stabilizer IS özelliğidir. Bu sayede en aktüel ve hareketli sahnelerde bile titreşimden kaynaklanacak netsizlik ortadan kalkmaktadır.Canon XF serisi video kameralar ise Teknik özellikleri ve kompakt taşınabilir yapısıyla habercilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Kompakt tasarım ile beraber yüksek zoom kapasitesi ve 4K video görüntü kalitesiyle en plana çıkarlar. Bununla beraber en çarpıcı özelliklerinden biri de 100 P ve üstü kare sayısıdır. XF serisi kameraları diğerlerinden ayıran bu özellik sayesinde Full HD kalitesinde kesintisiz hızlı kare sayısı sunarak hzılı haber çekimlerinde avantaj sağlar. 3,5 MM Kulaklık çıkışı çekim anında ses kaydının sağlıklı olup olmadığını kontrol eder.Bu teknik donanımıyla canlı yayınlar için de başarılı bir tercih olurlar. Flaş kızaklarına harici 4K monitörler de bağlamak mümkündür. Canon XC 15 Profesyonel Kameralar da profesyonel Cinema EOS kameralarıyla sorunsuz şekilde entegre edilebilen görüntüler ortaya çıkarmaktadır.Profesyonel ses girişlerini destelemesiyle harici profesyonel ses kayıtçılar ile çalışabilmesini sağlar.4K video kaydetme, hızlı otomatik odaklama, birlikte verilen büyüteç, değişken açılı LCD ve dahili Wi-Fi ile de tüm teknolojik gelişmeleri bir arada sunmaktadır. Canon Profesyonel Kamera sınıflarının değişik modellerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. En uygun fiyat ve 2 yıl resmi Eurasia garantisiyle güvenle satınalabilirsiniz.

Blackmagic Kamera Model ve Fiyatları

Blackmagic Kamera Modellerini ve fiyatlarını da sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Özellikle Profesyonel seviye sinema kamera piyasasının en bilinen markalarından olan Blackmagic, geniş dinamik alan sunuyor.Bu sayede renk derinliği artarak videolarda oldukça detay ve renk zenginliği sağlıyor.Ayrıca Blackmagic 6K ve 8K Profesyonel Kameraları yüksek çözünürlükte işlenebilir dosyalar üretiyor.Tüm bu özellikler de onu sinema sektörünün vazgeçilmez kamerası haline getiriyor. Blackmagic Türkiye yetkili satıcısı Fotografium'da Tüm Blackmagic ürünlerine en uygun fiyat ile ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.