Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 ... 6 ... 10
Toplam 180 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 ... 6 ... 10

Sürekli Işık  Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sürekli ışık kullanımı daha kolay olması nedeniyle ürün fotoğrafları  ve youtube video çekimlerinde en çok kullanılan ışık setleridir. Adından da anlaşılacağı gibi sürekli ışık verdikleri için ışığın yönünü ve gücünü gözümüzle görerek yönetmemizi sağlar. Fotoğraf ve video çekimleri için sürekli ışıklar büyük avantaj sağlarlar. Özellikle çok deneyiminiz yoksa bu ışıklarla ne görüyorsanız onu çekersiniz. Sürekli ışıkların en ucuz ve kullanımı en kolay olan çeşidi Softbox sürekli ışık setleridir. İçlerinde dörtlü duy ve önlerinde softbox bulunan bu sürekli ışıklar hem yumuşak ışık verir hem de kurulumu basittir.Bu setlerde 5600 K ile 6000 K arası spiral ampul ya da daha güçlü ve tasarruflu Led ampul kullanılır. Kategori sayfamızda özellikle Kaiseberg Sürekli ışık Softbox kitlerimizi inceleyebilirsiniz. Bu setler barındırdıkları 8 adet 100 Watt gücündeki led ampullerle 800 Watt ışık gücüne ulaşarak hem ürün ve porte fotoğraflarında hem de youtube video ve vlog çekimlerinde avantaj sağlamaktadırlar.

Video Led Işıkları nedir? En iyi Video Led Işık Setleri hangisi?

Video Stüdyolarında ve dış mekan aydınlatmalarında günümüzde hem taşıma kolaylığı hem ucuz fiyatları sebebiyle Video Led Işık Setleri kullanılmaktadır. Eskiden kullanılan stüdyo ışık sistemlerinin aşırı ısınma problemleri sebebiyle ısınma yapmayan ve çok uzun ömürlü led panel şeklindeki Led ışık setleri önplana çıkmıştır. Canlı yayın stüdyolarından, mutfak video çekimlerine,eğitim videolarından sinema film sektörüne kadar hemen her video çekiminde kullanılmaktadırlar.En önemli özellikleri 3200 ila 5600 Kelvin arasında renk ısısına ulaşmaları yani Bi color sistem ile renk değiştirebilir olmalarıdır. Böylece ekstra bir renk filtresine ihtiyaç duymadan hem sarı hem beyaz renk elde edilebilmektedir. Diğer dikkat edilmesi gereken konu da Ledlerin CRI değerleridir.Kategori sayfamızda led ışık üreticilerinin en iyi markaları arasında bulunan Viltrox, Cineroid, Godox, Never markalarının 97 + CRI değeri ile gerçek renk aktarımını sağlayan Led ışık setlerini inceleyebilirsiniz. 

5500 Kelvin Beyaz Işık Nedir? Ne işe yarar?

Kelvin değeri ışık kaynaklarının sıcaklık değeridir. Ana ışık kaynağı olan Güneş ışığının verdiği renk Beyazdır. Beyaz renk ise 5500 Kelvin değerine karşılık gelmektedir. Işığın rengi dalga boyuna bağlıdır. Işığın dalga boyu nanometre birimiyle tanımlanır.400 ile 700 nm arasında kalan ışınların karışımı beyaz ışığı oluşturur. Gün ışığı beyaz renktir. Günışığı Bir prizmadan geçirildiğinde gökkuşağına benzer ışık demeti oluşur.Bunların Toplamı yine beyaz olur. Yapay ışık kaynaklarından 5500 K Yani beyaz renge en yakın renk sıcaklıklarını flaşlar vermektedirler.Softbox sürekli ışıklar led ampullerin 5600-6000 Kelvin arası renk sıcaklıkları ile beyaz rengi verebilmektedirler.Video Led ışıklar ise bi color özellikte olduklarından Beyaz, sıcak ve soğuk renkleri yakalayabilmektedirler.

LED ışıkların diğer aydınlatma ürünlerinden farkı nedir?

Led ışıkların en önemli avantajları şu şekilde sıralanabilir.Ortalama 50.000-100.000 saat ömürleri vardır.Hızlıca ışık vermeye başlarlar.En verimli ışık kaydağıdırlar.Minimum sıcaklık ve ışık kirliliğine sahiptirler.Enerjiyi en düşük şekilde kullanırlar.Soğuk havada iyi performans gösterirler.Işık açıları düşük tutularak yüksek CRI değerlerine ulaşılabilir.Kızılötesi ve mor ötesi emisyonları yoktur.Kazaları karşı en güvenilir aydınlatma aygıtlarıdır.Farklı renk seçenekleri vardır.Çevre dostudurlar.

Evde Stüdyo Kurmak için En ucuz Sürekli Işık Tavsiyesi

Eğer evinizin bir köşesinde ürün fotoğraflamak ve e ticaret sitesinde,instegramda sergilemek istiyorsanız Kaiseberg Softbox Sürekli Led Işık Seti (8 Duylu) tam istediğiniz ışığı verecektir. Ama daha uzun süreli youtube ya da eğitim videoları çekmek istiyorsanız Viltrox 40 T 2’li ya da 3’lü Led ışık setlerini tavsiye ederiz. Tüm bu setler gerekli batarya,şarj aleti,ışık ayağı ve taşıma çantaları ile başka bir aksesuara gerek bırakmayacak şekilde en ucuz maliyet ile satın alınabilir.

Işık Ayakları Modelleri ve Fiyatları

Işık ayakları her paraflaş, Softbox sürekli ışık ve Video led ışıkların takılabileceği gibi tasarlanmıştır. Bu nedenle her ışık türüne uygundurlar. Işık ayağı seçerken kullandığınız ışığı taşıyacak sağlamlıkta olmasına dikkat etmelisiniz. Manfrotto ışık ayakları en sağlam olan yapıdadırlar. Eğer kullanacağınız ışık büyük ve ağır ise bu tip havalı 256 cm boyutunda olan ışık ayaklarını tercih etmelisiniz. Daha hafif olan softbox ışık setleri ve küçük kafa paraflaşlar için 200 cm katlanabilir ışık ayakları ideal olacaktır. En ucuz ışık ayağı modellerini kategori sayfamızda bulabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.