Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19
Toplam 332 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 ... 5 ... 10 ... 19

2022'in En İyi Paraflaş Markaları

1- Profoto                   Üretim yeri: ABD
2- Hensel                 Üretim yeri: Almanya 
3- Elinchrom             Üretim yeri: İsviçre
4- Jınbeı                    Üretim yeri: Çin
5- Godox                    Üretim yeri: Çin
6- Kaiseberg                   Üretim yeri: Çin

Paraflaş Nedir?Paraflaş Nasıl Kullanılır?

Paraflaş Nedir? Stüdyo aydınlatmasının en temel ışık sistemleridir. Ana ışık kaynağı olan Gün ışığına en yakın rengi yani 5500 Kelvin değerini veren ışıklar paraflaşlardır. Anlık patlayarak yönlendirildikleri yüzeyi en güçlü şekilde ancak paraflaşlarla aydınlatırsınız. Bu durum diyafram değerinizi kısmanıza ve fotoğraflarınızın netliğinin artmasına neden olur. Bu sebeble özellikle ürün fotoğrafı, yemek fotoğrafı,moda fotoğraflarında paraflaş setleri en sık kullanılan ekipmandır. Ayrıca dış mekanda kullanılmak üzere Profoto markasının ürettiği şarjlı batarya ile çalışan paraflaş setleri özellikle düğün fotoğrafçılığı ve  moda fotoğrafçılığında kullanılırlar. Kategori sayfamızda Elinchrom, Hensel,Godox,Profoto,Kaiseberg,Visico paraflaş setlerinin teknik özelliklerini inceleyerek ihtiyacınızı belirleyebilir.Canlı destek hattımızdan destek alabilirsiniz. Paraflaş kullanımı biraz deneyim gerektirse de set içeriğinde bulunan softbox, ışık ayağı ve tetikleyici aksesuarları hazır olduğundan kurulum ve kullanımı kolaylaşacaktır.

Ürün Fotoğrafı Çekmek için Hangi Paraflaşı Kullanmalıyım?

 Paraflaşın ürettiği ışık watt/saniye olarak belirtilir. Piyasada 600W ışık veren bir paraflaş için 600 lük kafa tabiri kullanılır. Bu güç aydınlatılacak alanın genişliği ya da çekilecek ürünün boyutu ile yakından alakalıdır. Örneğin mekan çekimi (restoran,otel v.s) aydınlatması için 1000’lik paraflaşlar kullanılırken ortalama ürün çekimleri için 400 ve 600 ‘lük kafalar ideal olacaktır. Peki stüdyo kurarken kaç adet paraflaş alıcaz? Yanında hangi aksesuarlar olacak? Paraflaş setleri genelde ikili ve üçlü set halinde satışa sunulurlar.İçlerinde 2 adet 50x70 cm softbox ve tas reflektör bulunur.Fon önünde yapılacak ürün çekimlerinde iki cepheden softbox ile ışık ürüne yönlendirilir. Diğer paraflaşın önüne tas reflektör takılarak fon aydınlatılır ve ürün ön plana çıkar. Özellikle e ticaret sitelerine yüklenecek ürün fotoğraflarında beyaz fonun sağlanmasının en iyi yolu budur.

Paraflaş Softbox Nedir? Ne işe Yarar?

Softboxlar genelde 50x70 cm,60x90cm ebadlarında siyah bir kutu ve önünde geçirgen bir bez bulunan ışık aksesuarlarıdır. İçlerindeki reflektör yapı ışığı odaklayıp gönderme fonksiyonuna sahiptir. Işığı tek yönlü ve yumuşatarak gönderdikleri için portre ve ürün çekimlerinde en sık kullanılan ekipmandır. Çekilecek konunun büyüklüğüne göre ebadları bulunur. Octabox denilen sekizgen şekilli olanlar da bu gruptadır. Octoboxlar , softboxlardan farklı olarak daha büyük ölçülerde üretilebilmektedir.Geometrik şekilleri nedeniyle ışığın her açıdan konuya daha rahat yönlendirilmesini ve modele daha yakın kullanılabilmesini sağlarlar.

Paraflaş Aksesuarları nelerdir?

Softbox dışında paraflaş için kullanılan diğer aksesuarlar ışığı daha çok yayan transparan şemsiye, daha sert ışık için yansıtıcı şemsiye ,Işığın odaklanmasını sağlayıp dar açıyla göndermeye yarayan tas ve yumuşatıcı petekler olarak sıralanabilir.Bu aksesuar ve ekipmanlar çekeceğimiz konuya göre değişir ve her biri de değişik efekt verirler.

Profoto Paraflaş Modelleri ve fiyatları

Amerika’da üretilen Profoto marka paraflaş ve aksesuarları digital fotoğraf ve öncesinde profesyonel fotoğrafçıların hep ilk tercihi olma özelliğini korumuştur. Özellikle dış mekan stüdyolarında kablosuz akülü ve bataryalı B1 serisi paraflaşlar fotoğrafçılıkta bir devrim niteliği taşımaktadır. 1/8000 sn gibi yüksek enstantene hızlarında tetikleme sağlayan paraflaş ve air TTL tetikleyici sistemi ile durağan görüntü dışında en hızlı sahnelerde bile paraflaş kullanımını mümkün hale getirmektedir. Profoto markasının kendi ışık sistemleri için ürettiği en kaliteli aksesuarlar softbox,octobox,şemsiye ve konik reflektörler sadece profoto uyumludur. Profoto ürünlerini kategori sayfamızdan inceleyebilir ve 2 yıl Profoto Türkiye Zoom ithalat garantisi ile satın alabilirsiniz.

Elinchrome Paraflaş Setleri ve fiyatları

1962 yılından beri İsviçre’de fotoğraf malzemesi ve paraflaş üretimi yapan Elinchrome markası, profesyonel Stüdyo fotoğrafçılarının en çok tercih ettiği paraflaşlardandır. Özellikle son yıllarda kompakt yapısıyla ön plana çıkan BRX serisi ve RX one serisi paraflaş setleri tüm iç ve dış mekan fotoğraf çekimleri için ideal paraflaş setleridir. Elinchrome paraflaş setleri octobox ve şemsiyeyi bir arada sunarak düğün, moda fotoğrafları gibi paraflaş gerektiren fotoğraf çekimleri için özel çözümler sunmaktadır. Ayrıca Elinchrome Hafif ışık şekillendiriciler konusunda da lider durumundadır. Tüm elinchrome paraflaş setlerini ve aksesuarlarını kategori sayfamızdan inceleyebilir ve 2 yıl resmi Elinchrome Türkiye garantisi ile en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Hensel Paraflaş Modelleri ve fiyatları

Alman ışıklandırma sektörünün lider markası Hensel, her zaman gerçek renk ve kaliteli fotoğraf için üretimine devam etmektedir. Özellikle 500 watt ve 800 Watt paraflaş segmentinde uzmanlaşmış olan Hensel markası teknolojik gelişmelerle fotoğrafçıların işini kolaylaştıracak çözümler de üretmektedir. Hensel Free Mask Tetikleyici sistemi stüdyo fotoğrafçılarının en çok zorlandıkları fondan ürünü ya da modeli ayırmayı kolaylaştıran ileri bir teknolojidir. Bu tetikleyici sayesinde üç ayrı pozlama yapılarak yazılım vasıtasıyla en ince detaylar fondan kolayca ayırt edilerek arka plan istenildiği şekilde değiştirilebilmektedir. Tüm Hensel paraflaş setleri ve aksesuarlarına kategori sayfamızdan ulaşabilirsiniz. 2 yıl resmi Hensel Türkiye garantisi ile en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Godox Paraflaş fiyatları ve Yorumları

Son yıllarda ışıklandırma konusunda uygun maliyetli ürünler geliştiren Godox markası, tüm ihtiyaçları bir arada karşılayan paraflaş modelleri üretmektedir. Uzak doğu üretimi olan Godox markası paraflaş setlerinin yanı sıra geniş bir ışık şekillendirici ve yan aksesuar yelpazesine sahiptir. Uygun fiyatlı paraflaş denildiğinde ilk akla gelen Godox 400 watt ve 600 Watt paraflaş setleri en çok müşteri yorumuna sahip modellerdir. Godox ürünlerini fotografium.com’dan 2 yıl resmi Godox garantisi ve en ucuz fiyatlarla satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.