Nikon SB-5000 Tepe Flaş

T10188
FSA04301
0 Değerlendirme
Yorum Yaz
12.600 TL
Peşin Fiyatına
Taksit Seçenekleri
Havale ve Eft ile verdiğiniz siparişlerde %2 indirim ile fiyatı 12.348 TL
 • Fotografium'dan alacağınız bütün ürünler Yetkili Türkiye Distribütörünün garantisi altındadır. Farklı platformlarda "Ithalatçı Garantili" adıyla satılan, kaçak ve naylon faturalı spot ürünlerle aynı kategoride değildir. Tüm ürünlerin yasal garanti süreleri içersinde Yetkili Servislerde ücretsiz bakım ve onarımı yapılmaktadır..
 • Fotografium, 2008 yılından beri binlerce devlet kurumu ve özel firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fiyatları ve en kapsamlı hizmetleri sunmaktadır.
 • En uygun teklifleri almak için iletişime geçin;
  Telefon: 0850 433 36 86     Mail: [email protected]
 • Kredi kartınızın limiti almak istediğiniz ürüne yetmedi mi? Ödemelerinizi ister iki farklı kredi kartının limitlerini birleştirerek, ister bir kısmını kredi kartıyla kalan kısmını havaleyle veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • İstanbul içi VIP kurye hizmetimizi kullanarak seçili ürünleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneği yalnızca İstanbul ili için geçerlidir.
  Detaylar için 0850 433 3686’yi arayınız.
 • Fotoğraf çekmeyi en hızlı ve en keyifli şekilde öğrenmek için bu müthiş eğitim fırsatına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Tıklayın..
 • This is a perk on exclusive retailers like Fotografium for foreigners and Turkish citizens living abroad. When you buy any sort of photo & video gear on Fotografium, you can obtain a refund of the sales tax. You can contact us to request Tax Free Invoice by calling us on 0850 433 36 86 or e-mailing us on [email protected].
 • Ürün Açıklaması
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Size Ulaşalım
 • Aksesuarlar ⮯
 • İlk telsiz kumandalı Speedlight Flaş Birimi'miz SB-5000 ile konunuzu doğru aydınlatın

  Hızlı, güvenilir ve çok yönlü SB-5000, hem sahada hem de stüdyoda eşsiz aydınlatma performansı sunuyor. Radyo sinyalleri 30 metreye varan mesafelerde çalışmanıza ve fotoğraf makinesinde ve makine dışında karmaşık ayarlar oluşturma esnekliğine imkan sağlıyor; artık görüş hattının engellendiği veya parlak gün ışığı nedeniyle optik sinyalin zayıflayabildiği herhangi bir ortamda çalışabilirsiniz. Yeni yerleşik soğutma sistemi, flaş tam güçte çalışırken 100'den fazla hızlı çekim yapılmasına olanak sağlar. Üstelik, aksiyon başladığında kaybedecek tek bir saniyesi bile olmayan fotoğrafçılara yönelik hafif ve kompakt SB-5000, sezgisel kullanım için sade kontrollere sahiptir.

  EŞSIZ AYDINLATMA PERFORMANSI IÇIN PROFESYONEL SPEEDLIGHT FLAŞ BIRIMI

  Hem sahada hem de stüdyoda profesyonellerin taleplerini karşılamak için tasarlanan SB-5000, FX ve DX biçimli D-SLR makineler ile uyumlu bir i-TTL Speedlight Flaş Birimi'dir. Bu Speedlight Flaş Birimi; flaş yuvası takılı flaş ünitesi, kablosuz kumanda veya uzaktan kumanda birimi olarak çalışır ve Nikon Creative Lighting System'ın bir parçasıdır. Bu ürün, kumanda eden ve edilen arasında doğrudan bir görüş hattı olmasını gerektirmeyen ve parlak gün ışığında çekim yapılırken güvenilirliği artıran kablosuz telsiz kumandaya sahip ilk Nikon Speedlight Flaş Birimi'dir. Hızlı çekim gerektiren durumlarda Nikon'un yeni dahili soğutma sistemi, arka arkaya çekim sayısını artırıp gereksiz kesintileri ortadan kaldırır. Diğer özellikler arasında 34,5'lik bir kılavuz numarası, 24-200 mm'lik geniş bir FX biçimli zoom aralığı (geniş panelle 14 mm) bulunmaktadır. Basitleştirilmiş kontroller ve menüler, sorunsuz çalışma olanağı sunarken kompakt, hafif tasarım, fotoğraf makinesi üzerinde konforlu bir kullanım imkanı sağlar. Üç aydınlatma düzeni, belirli çekim ortamları için flaş kapsama alanında eksiksiz kontrol sunar. Dahili geniş panel ve sektirme kartının yanı sıra sağlanan dağıtıcı kubbe Nikon'un isteğe bağlı renk filtreleriyle birlikte kullanıldığında yaratıcılık seçeneklerinizi daha da genişletiyor.

  ZORLU KOŞULLARDA KONTROL: TELSIZ KUMANDALI GELIŞMIŞ KABLOSUZ AYDINLATMA

  Zorlu çekim koşullarını fethetmek için tasarlanan SB-5000, Nikon'un Creative Lighting System'indeki yeni telsiz kumanda işlevini tam olarak destekler. Artık SB-5000 ve WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumanda'yı kullanarak tekli veya çoklu flaş içeren ayarlarda çekim yapabilirsiniz. SB-5000’in uzaktan aydınlatma zorluklarına esnek bir biçimde yanıt verebilmesi, karmaşık çoklu düzenlemeler de dahil olmak üzere neredeyse tüm flaş ayarlarını oluşturup kontrol etmenize imkan sağlar. WR-R10 Kablosuz Uzaktan Kumanda ile kullanıldığında SB-5000 birimlerinden oluşan altı adede kadar grup desteklenir. Optik kumanda da tam olarak desteklendiğinden çoklu flaş ayarlarında eski Speedlight Flaş Birimlerini kullanmaya devam edebilirsiniz.

  ARKA ARKAYA BIRÇOK ÇEKIME RAĞMEN ISINMAYAN PROFESYONEL SPEEDLIGHT FLAŞ BIRIMI

  SB-5000, kırmızı halıdan tutun yarış pistine kadar her türlü stresli ortamda serinkanlılığını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. SB-5000'e, hızlı çekim durumlarıyla başa çıkabilmesi için Nikon'un yeni Speedlight Flaş Birimi soğutma sistemi eklenmiştir: Bu, takılabilen kompakt birimlere yönelik yerleşik sıcaklık kontrolünde dünyada* bir ilktir. Hızlı ve güvenilir olan bu ürün, 5 saniyelik aralıklarla 120, 3 saniyelik aralıklarla 84 çekim yapabilir. Flaş tam güçte çalışırken arka arkaya 100'den fazla fotoğraf çekilebilir. Sistem, flaş başlığının aşırı ısınmasını engellemek için başlık içindeki ısı oluşumunu baskılar; termal koruma hiç bu kadar iyi olmamıştı.

   

  * SB-5000, 1 Eylül 2015 itibariyle takılabilen tipte kompakt flaş üniteleri arasında dünyada yerleşik soğutma sistemine sahip ilk flaş ünitesidir.

  NIKON'UN BEĞENILEN CREATIVE LIGHTING SYSTEM ÜRÜNÜYLE SORUNSUZ TÜMLEŞME

  SB-5000'in kalbinde, Nikon Speedlight Flaş Birimlerinin, önemli pozlama bilgilerini CLS uyumlu D-SLR makinelerle paylaşmasına imkan sağlayan Nikon’un i-TTL (akıllı Objektiften Ölçüm) flaş kontrolü yatar. SB-5000, Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma ayarlarının bir parçası olarak telsiz kumanda ile kontrol edilebildiği gibi görüş hatlı optik kumanda ile geleneksel yoldan da kontrol edilebilir. Çalışmaya yönelik iyileştirmeler arasında, fazladan bir sistem kontrolü düzeyi ekleyen birleşik flaş kontrolü bulunmaktadır. Artık fotoğraf makinesi menüsünden ya da birim, fotoğraf makinesi gövdesine bağlıyken Camera Control Pro 2 çalıştıran bir bilgisayardan SB-5000'i çalıştırabilir veya ayarlarını değiştirebilirsiniz.

  KOMPAKT YAPI, SADE KONTROL

  Önceki modelden daha hafif olan ve sezgisel kullanıma daha fazla olanak sağlayan SB-5000, kullanım rahatlığı göz önünde bulundurularak yeniden tasarlandı. SB-5000'i fotoğraf makinenize taktığınız veya seyahat çantanıza koyduğunuz an farkını anlayacaksınız: Kompakt flaş gövdesinin ağırlığı yalnızca 420 gramdır. Sade kontrol paneli, daha geniş ve kolayca okunabilen bir bilgi ekranına olanak sağlar. Dönebilen çoklu seçici ve ‘i’ düğmesi, sık kullanılan veya kişiselleştirilmiş işlevlere hızlı erişim sağlar: Örneğin, ‘i’ düğmesi tek flaşla çekim ya da Gelişmiş Kablosuz Aydınlatma için önemli flaş ayarlarını bir liste halinde görüntüler. Önceki modelde de olduğu gibi SB-5000'in flaş başlığı 7°'ye kadar eğilebilir veya 90°'ye kadar kaldırılabilir ve yatay olarak 180° sola ve sağa döndürülebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.