Emolux 72mm ND Değişken Filtre ( 2-8 stop )

T11039
EMO.10100
0 Değerlendirme
Yorum Yaz
2.503 TL
Taksit Seçenekleri
Havale ve Eft ile verdiğiniz siparişlerde %2 indirim ile fiyatı 2.453 TL
 • Fotografium'dan alacağınız bütün ürünler Yetkili Türkiye Distribütörünün garantisi altındadır. Farklı platformlarda "Ithalatçı Garantili" adıyla satılan, kaçak ve naylon faturalı spot ürünlerle aynı kategoride değildir. Tüm ürünlerin yasal garanti süreleri içersinde Yetkili Servislerde ücretsiz bakım ve onarımı yapılmaktadır..
 • Fotografium, 2008 yılından beri binlerce devlet kurumu ve özel firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fiyatları ve en kapsamlı hizmetleri sunmaktadır.
 • En uygun teklifleri almak için iletişime geçin;
  Telefon: 0850 433 36 86     Mail: [email protected]
 • Kredi kartınızın limiti almak istediğiniz ürüne yetmedi mi? Ödemelerinizi ister iki farklı kredi kartının limitlerini birleştirerek, ister bir kısmını kredi kartıyla kalan kısmını havaleyle veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • İstanbul içi VIP kurye hizmetimizi kullanarak seçili ürünleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneği yalnızca İstanbul ili için geçerlidir.
  Detaylar için 0850 433 3686’yi arayınız.
 • Fotoğraf çekmeyi en hızlı ve en keyifli şekilde öğrenmek için bu müthiş eğitim fırsatına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Tıklayın..
 • Currently unavailable.
 • Ürün Açıklaması
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Size Ulaşalım
 • Aksesuarlar ⮯
 • Değişkenli Nötr Yoğunluk Filtresi, alan derinliğiniz üzerinde tam kontrol sağlamanın yanı sıra bazı özel efektler oluşturmanın etkili bir yolunu sunan benzersiz bir yöntem sunar.
  Filtre, 2-8 durak arasında (0.6-2.4) nötr yoğunluğu kontrol eden yerleşik bir dönen halka ile tasarlanmıştır.
  Yoğunluğu ne kadar ağır olursa, deklanşör hızı o kadar yavaş olur.
  Bu uzun pozlama, deklanşörün aynı miktarda ışığı kaydedecek kadar uzun süre açık kalmasını sağlar ancak aynı zamanda çekimde de hareket yaratır.
  Bu filtrenin bir diğer önemli yararı, bireysel nötr yoğunluk filtrelerini alıp taşımak zorunda kalmamaktır.
  Bu bir filtreyle, istediğiniz ND seviyesine kadar döndürebilirsiniz - gerçek zamanlı ve para tasarrufu.
   
   
  Filtrenizi objektifinize takın, 'Min' yoğunluğa ayarlayın, sonra çerçeve ve odaklayın. Odaklamanın doğru olduğundan emin olmak için daha ağır yoğunluklara odaklanmaya özen gösterilmelidir. Ancak değilse manuel odaklamaya geçin ve arzu edilen filtreleme derecesine göre döndürün.
  Örneğin, filtreniz olmadan standart pozlamanız 1/500 @ f / 8 ise ve daha sonra filtreyi 'Min' olarak ayarladıysanız, aynı diyafram açıklığında obtüratör hızını 1/125 olarak değiştiriyorsunuz - böylece 2 durak hız kaybediyorsunuz Imajda bir 'bulanıklık' imajı elde ederken. Eğer bu yeterli filtreleme değilse, arzu ettiğiniz deklanşör hızına ulaşana kadar filtreyi döndürmeye devam edin. Yukarıdaki örneği kullanarak, 1/8 saniyede @ f / 8'e (8 durak) bile geçebilirsiniz. Filtre halkasındaki kalibrasyon işaretlerinin yalnızca referans olarak kullanılacağı ve belirli yoğunluklar için doğru ayarlar olarak görülmemesi gerektiği unutulmamalıdır.
  Nötr Yoğunluk filtresi, bir şelale dalgalanan suyun 'bulanıklığını' yakalamak veya şehir trafiğinin dönen etkisini yakalamak gibi olağan dışı özel efektler oluşturmak için kullanılır. Parlak ışıkta daha yavaş enstantane hızlarının kullanılmasına izin verdiği için, normalde filtre olmadan yakalanması mümkün olmayacak bu özel efektleri oluşturmak mümkündür. Ayrıca, alan derinliğinizi kontrol etmenize yardımcı olabileceğinden, geniş açıklıklarda çekim yapmanıza izin verir. Sonuçta, değeri, parlak ışık altında parlak, aşırı derecede yıkanan görüntüleri önlemeye yardımcı olur.
   
  Objektifinizden gelen ışık miktarını 2 (ND 0.6) ila 8 (ND 2.4) aralıklarla yaklaşık olarak kontrol edebilmenizi sağlar
  Nötr Yoğunluk Filtreleri Dört Ana Kullanım Alanına Sahip
  Şelale, bulut veya araba gibi nesnelerde hareket kaydetmek için, özellikle yüksek hızlı ISO'larda kullanılacak düşük deklanşör hızlarını etkinleştirmek için
  Daha geniş açıklıkların kullanılmasına izin vermek suretiyle alan derinliğini azaltmak için, ayrı konuları arka planlarından ayırmaya yardımcı olun
  Yüksek hızda filmin etkin ISO'sunu azaltmak (ISO 400'in üstünde) ve açık havada açık ortamda kullanılmasına izin vermek
  Ürün Özellikleri
  Filtre Çapı
  :
  72mm
  Filtre Tipi
  :
  Normal
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.