Diş Hekimlerine Özel Canon Fotoğraf Kiti

T16431
CAN.00034
0 Değerlendirme
Yorum Yaz
83.739 TL
Taksit Seçenekleri
Havale ve Eft ile verdiğiniz siparişlerde %2 indirim ile fiyatı 82.064 TL
 • Fotografium'dan alacağınız bütün ürünler Yetkili Türkiye Distribütörünün garantisi altındadır. Farklı platformlarda "Ithalatçı Garantili" adıyla satılan, kaçak ve naylon faturalı spot ürünlerle aynı kategoride değildir. Tüm ürünlerin yasal garanti süreleri içersinde Yetkili Servislerde ücretsiz bakım ve onarımı yapılmaktadır..
 • Fotografium, 2008 yılından beri binlerce devlet kurumu ve özel firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fiyatları ve en kapsamlı hizmetleri sunmaktadır.
 • En uygun teklifleri almak için iletişime geçin;
  Telefon: 0850 433 36 86     Mail: [email protected]
 • Kredi kartınızın limiti almak istediğiniz ürüne yetmedi mi? Ödemelerinizi ister iki farklı kredi kartının limitlerini birleştirerek, ister bir kısmını kredi kartıyla kalan kısmını havaleyle veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • İstanbul içi VIP kurye hizmetimizi kullanarak seçili ürünleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneği yalnızca İstanbul ili için geçerlidir.
  Detaylar için 0850 433 3686’yi arayınız.
 • Fotoğraf çekmeyi en hızlı ve en keyifli şekilde öğrenmek için bu müthiş eğitim fırsatına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Tıklayın..
 • Currently unavailable.
 • Ürün Açıklaması
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Size Ulaşalım
 • Aksesuarlar ⮯
 • Diş Hekimlerine Özel Canon Fotoğraf Kiti fiyat, inceleme ve teknik özellikler itibariyle, uygun taksit avantajlarıyla Türkiye'nin en büyüğü FOTOGRAFIUM'da!

  Diş hekimliğinde klinik fotoğraf çekimleri, hekim ile teknisyen arasında en iyi iletişim vasıtasıdır. Digital Fotoğraf Teknolojinin gelişmesi bu iletişimi hızlandırmış ve kolaylaştırmıştır. Ancak bu tip fotoğraflar, fotoğrafçılıkta macro çekim diye adlandırılan yakından çekim ile gerçekleştirildiği için macro çekim için özel olarak üretilmiş fotoğraf ekipmanları ve bunları kullanabilmek için konu hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Bu bilgiler ve ekipmanlar doğru kullanıldığında olması gerektiği gibi dişin üç boyutu , gerçek rengi ve detayları fotoğrafa yansıtılmış olur.

  Macro ya da diğer adıyla Close up çekimler genel olarak çekilecek konuya 20 cm den fazla yaklaşılarak yapılan çekimlerdir. Diş Çekimi için bundan daha da fazla yaklaşmak gerekmektedir. Fotoğraf makinelerinde kullanılan objektiflerde Örneğin: (50mm veya 18-135mm zoom) konuya en fazla 40-50cm yaklaşılabilir.Bundan daha fazla yaklaşıldığında flu yani net olmayan fotoğraflar elde edilir. Bunun için macro çekim için özel üretilmiş konuya 1cm’ e kadar yaklaşmaya olanak veren, netliği en üst düzeye çıkartan 1:1 kopyalama oranına sahip Macro objektifler bulunmaktadır.

  Bu objektiflerin bir farkı da f:32 diyafram değerine ulaşabilmesidir.Çünkü Kısık diyaframlarda netlik artar.Macro çekimlerde makinemizin en kısık diyafram değeri seçerek bu oranda da enstantene değerimizi düşürürüz. SLR (Objektifi değişebilen) fotoğraf makinelerinde Diyafram öncelikli Mod ile En kısık diyafram yani f:32 seçilerek enstantene makineye bırakılabilir.Ayrıca bu objektiflerde elimizdeki titremelerden kaynaklanacak netsizliği engelleyen Titreşim azaltma sistemi bulunmaktadır. Bu aşamada ışık olgusu da önemlidir. Kısık diyaframlara ulaşabilmek için yüksek ışık kaynağına ihtiyaç duyulur.

  Spot ışığı, floresan ışıkları insan gözü için yeterli gözükse de fotoğraf makinesi için yeterli olmamaktadır.

  Ayrıca bu ışıkların renk ısıları düşük olduğu için (3200-4300K gibi) dişin gerçek rengini yansıtamaz ve hatalara neden olabilirler. Bunun için en güçlü ve doğal ışık kaynağı olan güneşi taklit eden flaşlar (5600K) en ideal ışıklandırmayı sağlarlar.Genelde makinelerin üstündeki ya da sonradan takılan flaşlar cepheden aydınlatma yaptıkları için ağız ve dudakların dişi gölgelemesi sebebiyle doğru aydınlatmayı sağlayamaz ve dişin üç boyutunu yok ederler.Ayrıca bu tip aydınlatmada gölgeler ve yanıltıcı lekeler oluşur.Bunu engellemek için de objektifin önüne bağlanan ring flaşlar ya da iki yanına bağlanan eş zamanlı patlayarak gölgeleri engelleyen ve üç boyutu algılatan ikiz flaş sistemleri bulunur.Nikon, Canon ve Sigma, Emobilitz markalarının bunun için üretiği Ring flaş kitiyle bu nitelikte fotoğraflar çekmek mümkündür.İşte bu ekipmanlar ve yukarı da bahsettiğimiz bu çekim teknikleri ile en ideal diş fotoğraflarına ulaşılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.