Sigma 14-24mm f/2.8 DG HSM Art Lens

T12317
SIG.178
0 Değerlendirme
Yorum Yaz
0 TL
Peşin Fiyatına
Taksit Seçenekleri
Havale ve Eft ile verdiğiniz siparişlerde %2 indirim ile fiyatı 0 TL
 • Fotografium'dan alacağınız bütün ürünler Yetkili Türkiye Distribütörünün garantisi altındadır. Farklı platformlarda "Ithalatçı Garantili" adıyla satılan, kaçak ve naylon faturalı spot ürünlerle aynı kategoride değildir. Tüm ürünlerin yasal garanti süreleri içersinde Yetkili Servislerde ücretsiz bakım ve onarımı yapılmaktadır..
 • Fotografium, 2008 yılından beri binlerce devlet kurumu ve özel firmanın ihtiyaçları doğrultusunda en uygun fiyatları ve en kapsamlı hizmetleri sunmaktadır.
 • En uygun teklifleri almak için iletişime geçin;
  Telefon: 0850 433 36 86     Mail: [email protected]
 • Kredi kartınızın limiti almak istediğiniz ürüne yetmedi mi? Ödemelerinizi ister iki farklı kredi kartının limitlerini birleştirerek, ister bir kısmını kredi kartıyla kalan kısmını havaleyle veya kapıda ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz.
  Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • İstanbul içi VIP kurye hizmetimizi kullanarak seçili ürünleri aynı gün teslim alabilirsiniz. Aynı gün teslimat seçeneği yalnızca İstanbul ili için geçerlidir.
  Detaylar için 0850 433 3686’yi arayınız.
 • Fotoğraf çekmeyi en hızlı ve en keyifli şekilde öğrenmek için bu müthiş eğitim fırsatına ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz. Tıklayın..
 • This is a perk on exclusive retailers like Fotografium for foreigners and Turkish citizens living abroad. When you buy any sort of photo & video gear on Fotografium, you can obtain a refund of the sales tax. You can contact us to request Tax Free Invoice by calling us on 0850 433 36 86 or e-mailing us on [email protected].
 • Ürün Açıklaması
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (0)
 • Size Ulaşalım
 • Aksesuarlar ⮯
 • Art serisinde yepyeni bir ultra geniş açılı zoom objektif

  SIGMA’nın Aizu’daki fabrikasında geliştirilen ileri üretim teknolojileri sayesinde, çapları 80mm’yi bulan kalıplanmış cam asferik mercekler olağanüstü yüksek hassasiyetteüretilebilmekte ve bu mercekler yeni ürünlerin yapılarında kullanılmaktadır. Bu eşsiz optik teknolojisi sayesinde, ultra geniş açılı objektiflerde yepyeni ve çok yüksek bir kalite standardı oluşmuştur.

  SIGMA, Art serisinde, fotoğrafçılar tarafından yaygın olarak tercih edilen 14mm odak uzaklığına sahip, biri asal (prime) diğeri zoom olan iki farklı objektif geliştirmeye başlamıştı. 2017 yılında SIGMA 14mm F1.8 DG HSM |Art, ideal ultra geniş açılı asal objektif olarak pazara sunuldu. Bu sıradışı ürün, çarpıcı görüntü kalitesini F1.8 cömert ışık değeriyle sunmaktadır.

  SIGMA şimdi de 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ı, zirvedeki ultra geniş açılı zoom objektif olarak sunuyor. Geometrik distorsiyonun en aza indirildiği bu ürün, tüm zoom aralığı boyunca F2.8 diyafram değerini korumakta, yine tüm zoom aralığı boyunca ve tüm çekim uzaklıklarında olağanüstü yüksek görüntü kalitesi sağlamaktadır. Bu nedenle, geniş ve sabit diyafram açıklığına sahip ideal ultra geniş açılı zoom objektiftir.

  Temel özellikler

  1. Art serisinin çarpıcı görüntü kalitesi

  50megapiksel ve daha yüksek çözünürlüğe sahip gövdelerle birlikte kullanılmak ve tüm zoom aralığı boyunca en üst düzeyde optik performans sunmak üzere tasarlanmış olan 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ın yapısında üç adet FLD, üç adet SLD cam mercek, üç adet de asferik mercek yer almaktadır. Asferik merceklerden biri çok geniş çap ölçüsüne sahiptir. Yüksek kırılma katsayısına sahip bu merceklerin etkili konumlandırılması sayesinde FLD ve SLD cam merceklerin renk kusurlarını ortadan kaldırma özellikleri daha da desteklenmiştir. Optik yapı çapraz (transverse) renk saçılmasını ve diğer optik kusurları en aza indirmekte, böylece çarpıcı keskinlik ve görüntü kalitesi elde edilmektedir.

  Optik sistemde en önde yer alan mercek, geniş çap değerine sahip asferik mercektir. Bu noktadan başlayarak yapıdaki tüm mercekler boyunca ışık aktarımının optimize edilmesi sayesinde distorsiyon %1’in altındadır.* Böylece ışık noktaları merkezden köşelere dek tüm görüntü yüzeyinde uzama görülmeden nokta olarak kalmaktadır ve köşe kararması en az düzeydedir. Ek olarak, tasarım aşamasından başlayarak tüm üretim sürecine yayılan simülasyonlar sayesinde parlama ve iç yansımalar da etkin biçimde en aza indirilmiştir. Tüm bu teknolojilerin bir arada kullanılması sayesinde mükemmel ultra geniş açı performansı elde edilebilrmiştir.

  *Sonsuza netlendiğinde.

  1. Canon otomatik objektif profili düzeltme moduyla uyumlu

  Ürünün Canon gövde uyumlu modeli, Canon otomatik objektif profili düzeltme moduyla uyumludur.* Objektifin optik karakterinin algılanması sayesinde, bu mod gövde içinde köşe kararması, renk saçılması, distorsiyon ve diğer değerlerde düzeltmeler uygulayarak görüntü kalitesinin daha da yüksek olmasını sağlar.

  *Bu özellik tüm Canon gövdelerde bulunmamaktadır. Ayrıca, uygulanan düzeltmeler gövde modeline bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

  1. Profesyonel özellikler

  Tıpkı SIGMA’nın Sports serisinde yer alan objektifler gibi, 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ın gövdesine de toz ve su sıçramasına karşıoldukça etkili bir tecrit sistemi uygulanmıştır. Bayonet, manuel netleme ve zoomhalkaları ile kapak bağlantısı contalıdır. Bu sayede fotoğrafçılar ürünü tüm doğa koşullarında kullanabilirler. Ayrıca en önde yer alan merceğe uygulanmış olan su ve yağ tutmayan özel kaplama sayesinde objektifin temizlik tutulması kolaylaşmıştır. Yüksek hızlı ve hassas otomatik netleme sistemi sayesinde fotoğrafçılar özel anları çok daha kolay yakalama şansına sahip olacklardır.

  1. Yeni Ön Gövde Değiştirme Hizmeti

  Çoklu gövde video çekimlerinin yapıldığı sanal gerçeklik uygulamalarında özellikle ultra geniş açılı objektifler tercih edilmektedir. Bu ihtiyacı dikkate alan SIGMA, yeni bir “Ön Gövde Değiştirme Hizmeti” vermektedir. Bu hizmetin kapsamı, SIGMA 14-24mm F2.8 DG HSM | Art’ın önde sabit olarak yer alan taç yaprak biçimli standart parasoleyin, özel bir çember ile değiştirilmesidir Bu sayede ürünün çoklu kamera VR uygulamalarında kullanılması kolaylaşır ve objektifin başka bir gövdenin üzerine gölge düşürme olasılığı azalmış olur. Bu hizmetten yararlanılması ürünün mevcut garantisini etkilemez.

  Diğer özellikler

  • Kavisli diyafram
  • Hızlı AF ve tam zamanlı manuel netleme önceliği
  • Bayonet adaptörü (Mount Converter) MC-11 ile uyumlu
  • İsteğe bağlı SIGMA USB DOCK sayesinde kişiselleştirme ve ayrıntılı ayarlar.
  • Bayonet değiştirme hizmetine uygun
  • Dayanıklı pirinç bayonet halkası
  • SIGMA’ya özgü A1 sistemiyle MTF ölçümü ve kalite kontrolu
  • Üstün işçilik: “Made in Japan”
  Ürün Özellikleri
  Bayonet
  :
  Canon EF,Nikon F
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.